Jak zorganizować wieczór kawalerski

Organizujesz wieczór kawalerski dla najlepszego kumpla? Ma być jak w słynnym Kac Vegas czy postawisz na coś spokojniejszego? A może nie masz żadnego pomysłu? Oto kilka podpowiedzi.

Komunikacja z przyszłym panem młodym

Po pierwsze zapytaj o wizję imprezy przyszłego pana młodego. Z pewnością zasugeruje Ci on kilka pomysłów, podpowie, jak chciałby spędzić ostatni kawalerski wieczór. To także on zadecyduje kogo zaprosić na wspólną zabawę. Do Ciebie będzie należało skontaktowanie się ze wszystkimi osobami. Zrób to ze sporym wyprzedzeniem, żeby każdy zdążył zaklepać sobie termin, podpytaj też zaproszonych gości jakie są ich wizje wieczoru. Być może któryś z nich nie będzie w stanie brać udziału w jakiejś części wydarzenia, a być może ktoś podsunie Ci ciekawy pomysł, na który wcześniej nie wpadłeś? Załóżcie grupę na facebooku i regularnie komunikujcie się we wszystkich kwestiach.

Coś na pamiątkę, czyli jaki prezent podarować przyszłemu panu młodemu

Jedną z kwestii, którą będziecie musieli wspólnie obgadać to kwestia prezentu dla kumpla. To stały element tradycji. Niech to będzie pamiątka z wieczoru np. jakiś nawiązujący do wiodącego nurtu tematycznego gadżet. Na stronach internetowych znajdziecie masę podpowiedzi. Będą to np. tablice rejestracyjne z napisem „Game Over”, zestaw płyt DVD ze wszystkimi częściami kultowego filmu Kac Vegas, koszulka z zabawnym napisem czy wielki kufel do piwa. Możecie też postawić na coś bardziej praktycznego jak perfumy męskie Davidoff. Niech to będzie bilet na wspólny mecz czy koncert albo zaproszenie na grę w paintballa, spływ kajakowy czy skok na bungee. Świetną opcją będzie możliwość wykorzystania prezentu już podczas zabawy.

Pomysły na wieczór kawalerski

Klasyczną opcją jest zwykle domówka albo wyjście do klubu. Jeśli chcecie wykorzystać jedną z nich pamiętajcie, by klub zarezerwować z wyprzedzeniem, a wersję domową wyposażyć w zapas dobrego piwa i przekąsek. Powiadomcie sąsiadów o swoich planach (z pewnością będą wyrozumiali, kiedy dowiedzą się o idei wieczoru), zadbajcie o odpowiedni nastrój i dekorację. Niech ktoś będzie odpowiedzialny za muzykę, a ktoś inny za lód do drinków. Podzielcie się obowiązkami. Jeśli zależy wam na niestandardowej wersji wieczoru zastanówcie się, czy nie lepiej będzie wynająć domek w górach, pojechać na dwudniową wycieczkę albo wziąć kilka namiotów i rozbić się w pobliżu jeziora?

Gry i zabawy podczas przyjęcia

To także tradycyjny już element wieczoru kawalerskiego, podczas którego przyszły pan młody poddawany jest wielu próbom. Musi więc poradzić sobie z obraniem kilograma ziemniaków, wyprasować stos koszul, przewinąć i przebrać lalkę udającą noworodka. To wszystko testy na to, czy mężczyzna będzie dobrym mężem. Klasycznym jest też przygotowanie – przy wcześniejszej konsultacji z przyszłą panną młodą – testu z wiedzy o związku i przyszłej żonie. Zabawy te są zwykle doskonałym urozmaiceniem wieczoru. Poza tym są bardzo zabawne. A taki właśnie powinien być cały wieczór kawalerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *