Botoks sposobem na nadmierną potliwość stóp

2-3% ludzi cierpi na nadmierną potliwość stóp. Może się wydawać, że jest to dolegliwość dosyć rzadka, jednak może być powodem kompleksów oraz wstydu. Nadpotliwość stóp to nie tylko problem estetyczny ale również zdrowotny. Może prowadzić do wystąpienia np. grzybicy stóp.

Dlaczego stopy się pocą?

Stopy są obszarem, gdzie występuje ogromna ilość gruczołów potowych, które odpowiadają za wydzielanie potu. Za nadpotliwość na stopach odpowiedzialne są gruczoły ekrynowe. Pocenie się jest mechanizmem termoregulacji. Pot wydzielany jest, kiedy jest nam gorąco np. w upalne dni lub po wykonaniu męczącej pracy czy ćwiczeń fizycznych. Organizm, poprzez wydzielanie potu chłodzi się i nie dopuszcza do przegrzania. Nadmierna potliwość jest dla nas problemem m.in. z powodu wydzielania nieprzyjemnego zapachu. Nie wszyscy wiedzą, że świeży pot jest bezwonny. Za nieprzyjemny zapach odpowiadają bakterie bytujące na skórze, które go rozkładają. Pot składa się z wody, sodu, magnezu, potasu, wapnia, chloru, kwasu mlekowego oraz mocznika. Jego skład może się różnicować pod wpływem np. spożywanych potraw. Nadmierne spożywanie kawy, alkoholu oraz pikantnych przypraw mogą wzmagać wydzielanie potu. Powodem nadmiernej potliwości mogą być także zaburzenia hormonalne, problemy o podłożu psychicznym, stresujące sytuacje lub predyspozycje genetyczne.

Botoks w leczeniu nadmiernej potliwości stóp

Jeśli domowe metody leczenia nadpotliwości stóp zawodzą, antyperspiranty blokują pocenie tylko na chwilę, a środki farmakologiczne nie pomagają lub istnieją przeciwwskazania do ich stosowania, podolog wrocław może zaproponować zabieg z użyciem botoksu. Botoks jest wykonywany nie tylko po to, aby zniwelować zmarszczki na twarzy. Znajduje on zastosowanie również w leczeniu nadmiernej potliwości. Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej polega na wstrzyknięciu jej w miejsca o nadmiernej potliwości np. stopy. Dzięki podanej botulinie następuje porażenie zakończeń nerwowych zaopatrujących gruczoły potowe. Efektem jest zmniejszone wydzielanie potu. Zaletą botoksu jest jego wysoka skuteczność, stosunkowo krótki czas trwania zabiegu oraz długo utrzymujący się efekt (4-12 miesięcy). Gdy zauważymy, że działanie botoksu się zmniejszyło, stopy ponownie zaczęły się nadmiernie pocić, możemy wtedy poddać się kolejnemu zabiegowi.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *