Usuwanie zmarszczek – kosmetyki czy medycyna estetyczna?

Zmarszczki są znakiem upływającego czasu. U niektórych kobiet pojawiają się już około 30. roku życia, a nawet wcześniej. W sprzedaży znajdziemy szeroką gamę różnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Możemy również korzystać z zabiegów medycyny estetycznej na zmarszczki. Jak skutecznie walczyć ze tymi oznakami starzenia?

Starzenie się jest naturalnym procesem, który objawia się na wiele sposobów. Jednym z nich jest pojawienie się zmarszczek i zmniejszona jędrność skóry, która staje się także bardziej sucha.

Wynika to głównie z faktu, że w skórze zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, elastyny oraz kolagenu, które stanowią specyficznego rodzaju „rusztowanie”. Dodatkowo powstawanie zmarszczek przyspiesza mimika twarzy oraz szeregi innych czynników, w tym promieniowanie UV, zanieczyszczone środowiska, nieodpowiednia dieta.

Zapobiegaj zmarszczkom zanim będą widoczne

Zmarszczkom w dużej mierze możemy zapobiegać i opóźnić czas ich pojawienia się na skórze. Zbilansowana dieta, dużo wody, nieopalanie się, przebywanie w czystym środowisku i stosowanie właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych to podstawa.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe nawilżają skórę i natłuszczają ją oraz dostarczają jej odpowiednią dawkę składników aktywnych opóźniających powstawanie zmarszczek. Regularne stosowanie takich kosmetyków pielęgnacyjnych sprawi, że skóra będzie przez długie lata wyglądała młodo i świeżo.

Korzystaj z dobrodziejstw medycyny estetycznej

Gdy jednak na twojej skórze coraz bardziej widoczne są oznaki starzenia, warto wybrać profesjonalne usuwanie zmarszczek Lublin jest jednym z miast, gdzie możemy to zrobić. W gabinetach medycyny estetycznej skorzystamy z pełnej gamy zabiegów, które pozwolą na uzyskanie znacznie lepszych efektów niż kosmetyki.

Botox i kwas hialuronowy to najczęściej stosowane substancje na zmarszczki. Wprowadzone pod skórę z użyciem cienkiej igły działają szybko i skutecznie. Zabiegi tego rodzaju są nieinwazyjne i nie powodują skutków ubocznych. Efekty utrzymują się nawet przez około rok i po tym czasie zabiegi możemy powtórzyć.

Do usuwania zmarszczek warto wybierać gabinety kosmetyczne które dysponują odpowiednim sprzętem, takim jak kombajn kosmetyczny. „Mezoterapia bezigłowa – ta funkcja kombajnu kosmetycznego pozwala pozbyć się wielu problemów, takich jak zmarszczki, zmniejszenie napięcia, odwodnienie i suchość skóry, przebarwienia, trądzik, i wiele innych. Istota metody polega na ekspozycji skóry na działanie fali ultradźwiękowej i impulsowego prądu elektroterapeutycznego.” – czytamy na stronie producenta sprzętu kosmetycznego Medikapoland.pl.

Chcesz poprawić swoją urodę? Zgłoś się do nas! Proderma: medycyna estetyczna Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *