W jaki sposób prawidłowo zadbać o stawy?

Odpowiednia kondycja stawów jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania narządu ruchu. Z czasem stawy są narażone na zużywanie, co zwiększa prawdopodobieństwo urazów oraz kontuzji. Ich zwyrodnienie powoduje ból oraz zaburza codzienne funkcjonowanie, dlatego warto zadbać o nie już dziś.

Stawy są to ruchome połączenia zwanej inaczej maziowymi. Zespalają one szkielet zewnętrzny wraz z wewnętrznym. Do ich prawidłowego funkcjonowania jest konieczna maź, która ułatwia tarcie powierzchni, a w konsekwencji umożliwia wykonywanie ruchu. Chrząstka stawowa wraz z upływem lat ulega ścieraniu, co w znacznym stopniu osłabia powierzchnię stawów. Niejednokrotnie dochodzi do powstawania ubytków. Problem często dotyka również ludzi młodych i wtedy w znacznym stopniu ogranicza ich sprawność ruchową. Często zmusza to do rezygnacji z uprawiania sportu, ale niejednokrotnie utrudnia również codzienne funkcjonowanie. Ponadto jest także źródłem bólu ludzi na całym świecie. Aby uchronić organizm przed przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z chorobami oraz zwyrodnieniami stawów należy zadbać o odpowiednią profilaktykę. W tym celu konieczne jest zapewnienie umiarkowanego stopnia aktywności fizycznej, ale zapewnienie również odpowiedniej diety. Powinna ona zawierać duże ilości wapnia oraz być bogata w wielonasycone kwasy tłuszczowe. Zdrowiu stawów nie sprzyja nadwaga oraz wysoki poziom cholesterolu. Istotnym budulcem chrząstki stawowej jest również białko. Sama dieta nie jest jednak receptą na występujące dolegliwości, szczególnie w przypadku osób narażonych na zwiększone ścieranie się stawów oraz aktywnie uprawiających sport. W tym przypadku idealnie sprawdza się preparat taki jak glukozamina. Czym jest i czemu jest tak ważny? Jest to pochodna glukozy, która to jest obecna w każdym organizmie. Stanowi ona budulec tkanki łącznej, ale przyspiesza również regenerację chrząstki stawowej, co przekłada się na kondycję stawów. Substancja, jaką jest glukozamina bierze aktywny udział w syntezie kolagenu, który usprawnia proces odbudowy chrząstki stawowej.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *