11 powodów, dla których powinieneś czytać książki

Powody, dla których czytanie książek jest tak ważne

Czytanie jest zdrowe, podobnie jak sok pomarańczowy lub poranny bieg , więc spróbuj znaleźć na to czas.

Nawet jeśli przeczytałeś tylko jedną dobrą książkę w swoim życiu, będziesz wiedział, co daje czytanie. Daje niezrównaną przyjemność. Chociaż nie ma wątpliwości, że czytanie jest bezcenną czynnością, zaobserwowano, że zwyczaj czytania spada – coraz mniej ludzi czyta regularnie Jedną z głównych przyczyn tego spadku jest rozwój technologii. Jednak większość ludzi nie wie, że czytanie jest tak ważne. Oto powody, dla których warto czytać książki:

 

Czytanie daje wiedzę

Jednym z największych powodów, dla których czytamy książki, jest zdobywanie wiedzy. Książki są bogatym źródłem informacji. Czytanie książki o czymś, czego chcesz się nauczyć, oszczędza dużo pieniędzy. Wszyscy wiemy, jak drogie zajęcia mogą być, więc dlaczego nie spędzić czas czytając o tym co chcemy poznać. Możesz uczyć się z konkretnymi książkami. Ilekroć czytasz książkę, uczysz się nowej informacji, której inaczej nie znałbyś.

 

 

Czytanie to tania lub bezpłatna edukacja

Czytanie książki o czymś, czego chcesz się nauczyć, oszczędza tyle pieniędzy. Wszyscy wiemy, jak drogie zajęcia, szkolenia mogą być, więc dlaczego nie spędzić czasu na czytaniu o tym zamiast tego. Możesz uczyć się z konkretnymi książkami. To samo dotyczy dzieci. Jeśli są zainteresowani nauką o tęczach, mogą czytać książki o pogodzie. Lub możesz je przeczytać dziecku. Dostarczanie różnorodnych książek twoim dzieciom wzbudzi ich zainteresowania i sprawi, że nauczą się jeszcze więcej.

 

Czytanie książek wpływa korzystnie na Twój mózg

Badania wykazały, że czytanie ma silny pozytywny wpływ na mózg. Czytanie książek stymuluje mózg tym samym zapobiega demencji i chorobie Alzheimera. Dzieje się tak, ponieważ utrzymywanie aktywności mózgu zapobiega utracie mocy. Mózg jest mięśniem i podobnie jak inne mięśnie w ciele, ćwiczenia utrzymują go silnym i zdrowym. Podobnie jak rozwiązywanie łamigłówek (świetne łamigłówki na stronie – http://tylkorelaks.pl/52-lamiglowki), czytanie książek to świetny sposób na ćwiczenie mózgu i utrzymywanie go w zdrowiu.

 

Poznaj, czytaj na stronie – Czytanie książek przyczyną długotrwałych zmian w mózgu

 

Czytanie zmniejsza stres

Czytanie ma również pozytywny wpływ na ciało. Czytanie książki może złagodzić stres lepiej niż spacer czy słuchanie muzyki. Według badań, którzy czytają częściej mają niższy poziom stresu  – http://www.rynekszkolen.pl/czytanie-zmniejsza-poziom-stresu.html

 

Poprawia pamięć

Za każdym razem, gdy czytasz książkę, musisz pamiętać o jej fabule, bohaterach, historii, osobowościach, wątkach i wielu innych rzeczach. Gdy twój mózg uczy się pamiętać to wszystko, twoja pamięć staje się lepsza – ćwiczysz ją.

 

Kształtowanie osobowości

Osobowość nie jest czymś, co rodzisz się i błogosławionym lub przeklętym na wieki, aż do końca twoich dni. Tak, są tendencje, których trudno się pozbyć, powtarzające się wzorce, błędy, których po prostu nie możemy powstrzymać od robienia wszystkiego od nowa. Ale czy naprawdę nie możemy?

Poprzez pracę nad sobą możemy zmieniać rzeczy. Jedną z metod jest czytanie. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Toronto czytanie może zmienić niektóre cechy osobowości. Na przykład powieści romantyczne mogą promować empatię. Nie tylko powieści romantyczne. Czytanie literatury obyczajowej może sprawić, że ludzie będą bardziej empatyczni i zrozumieli, ponieważ sam proces przypomina rozmowę, poznanie osoby. Zachęca się również czytelników do badania własnych emocji i zachowań i sprawia, że ​​są bardziej otwarci na nowe doświadczenia.

 

 

Pamiętaj, dzieci naśladują to, co robisz. Jeśli jesteś zagorzałym czytelnikiem, twoje dzieci też prawdopodobnie będą kochać książki – czytaj na stronie Dlaczego warto czytać dzieciom?

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *