Którego banana zjesz? Twoja odpowiedź może mieć wpływ na twoje zdrowie

Miłośnicy bananów nie wygłupiają się, jeśli chodzi o to, jak podoba im się dojrzałość ich ulubionych owoców.Niektórzy wolą trzymać się niedojrzałych zielonych bananów, podczas gdy inni lubią przejrzałe banany, które są prawie całkowicie brązowe.Podczas gdy smak jest czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze bananów, które lubisz, tak samo jak twoje zdrowie.

Poznaj wiele porad na stronie http://www.poradniki24h.pl/

Banany są zdrowym wyborem. Mogą one korzystnie wpływać na trawienie, zdrowie serca i promować utratę wagi. Dostarczają duże ilości potasu wraz z innymi witaminami i składnikami odżywczymi niezbędnymi do utrzymania zdrowia. Co ciekawe, każda barwa bananów ma swój własny zestaw korzyści zdrowotnych.

Zielone banany zawierają odporną skrobię. Tego rodzaju skrobia działa bardziej jak włókno w twoim ciele. „Odporna skrobia w twojej diecie, przykładowo z zielonego banana, może zmniejszyć twoje ryzyko cukrzycy przez pomaganie w kontroli cukru we krwi i chorobie serca przez pomaganie obniżyć poziom cholesterolu we krwi,” informacja z artykułu dla Livestrong. Wysoka zawartość włókien oznacza, że ​​młodsze banany pozwalają Ci dłużej cieszyć się pełnią życia.Pomaga to utrzymać apetyt w szachu, co przyczynia się do zmniejszenia masy ciała.Niedojrzałe banany mają również bardzo niski indeks glikemiczny, co czyni je idealną przekąską dla tych, którzy muszą kontrolować poziom cukru we krwi.

 

 

Żółte, jędrne banany zawierają przeciwutleniacze, które chronią nasze ciało przed różnymi chorobami.Bjarnadottir zauważył, żejednym z przeciwutleniaczy jestdopamina, która zmniejsza ryzyko chorób serca i chorób zwyrodnieniowych.Powiedziała, że ​​zazwyczaj wiadomo, że dopamina działa jak dobry chemik w mózgu, niestety nie dostaniemy tego od jedzenia bananów.”Dopamina z bananów nie przekracza bariery krew-mózg.Działa po prostu jako silny przeciwutleniacz zamiast zmieniać poziom hormonów lub nastrój „- napisała.Banany zawierają więcej cukru z wiekiem, a więc żółte banany są słodsze.

 

 

Żółte banany z brązowymi plamami nie są tak zdrowe jak ich młodsze odpowiedniki, ale wciąż zawierają dużo przeciwutleniaczy.Są jeszcze słodsze niż żółte banany i zwykle są najbardziej popularnym wyborem jeśli chodzi o smak.Grupa japońskich naukowców z Teikyo University dowiodła, że ​​banany w tej dojrzałości mogą rzeczywiście zwalczać raka.Okazało się, że banany nakrapiane zawierają 8 razy więcej czynnika martwicy nowotworów (TNF) niż zielone banany.Według PubMed, TNF pomaga rozkładać nieprawidłowe komórki w naszym ciele, a mianowicie guzy nowotworowe.Walcząca z rakiem substancja działa również korzystnie na nasz układ odpornościowy, kierując krwinki białe na obszary ciała, które są w stanie zapalnym lub zakażone.

 

 

Brązowe banany, mimo że są najsilniejsze, wciąż mają wysoki poziom potasu. Według Linus Pauling Institute, pokarmy bogate w potas pomagają zapobiegać stanom takim jak osteoporoza. Brązowe banany zawierają również zmieniający nastrój aminokwas tryptofanu. W raporcie Life Extension mówi się, że tryptofan reguluje twoje nastroje.Może pomóc złagodzić depresję, lęk, a także pomóc lepiej spać.Im starszy jest banan, tym łatwiej je trawić, brązowe są idealne dla osób z problemami trawiennymi.Gdy banany zbliżają się do końca okresu przydatności do spożycia, zaczynają tracić składniki odżywcze.Dlatego też brązowe banany należy przechowywać w lodówce, aby zminimalizować dalsze straty.

Świeże truskawki to jedna z najpopularniejszych, orzeźwiających i zdrowych przekąsek na naszej planecie. http://www.prasa24h.pl/18411/truskawki-co-musisz-wiedziec.html

Banany nie tylko są one super zdrowe, są również jedną z najdogodniej zdrowych przekąsek.Możesz wrzucić je do koktajli, płatków zbożowych, upieczonych, lista jest długa.Ponieważ są one dostępne w poręcznych opakowaniach, można z nich łatwo podróżować.Gruba ochronna skórka chroni je również przed pestycydami i zanieczyszczeniami.Pod koniec dnia banany są dobre dla ciebie, bez względu na to, na jakim etapie życia się znajdują.Odpowiednia dojrzałość może zależeć od osobistych celów zdrowotnych lub preferencji smakowych.

 

A czy wiesz? Czytanie wpływa na dłuższe życie – http://www.poradniki24h.pl/1027/czytanie-wplywa-dluzsze-zycie/

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *