Program Pomocy w Dobrowolnym Powrocie i Reintegracji wciąż trwa!

Od czerwca 2012 trwa kampania informacyjna dotycząca Programu Pomocy w Dobrowolnym Powrocie i Reintegracji, realizowanego przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM). Kampania zwolna dobiega końca, jednak cudzoziemcy zainteresowani uzyskaniem pomocy w powrocie do domu nadal będą mogli korzystać z pomocy Programu.

Celem ogólnopolskiej kampanii było dotarcie z informacją o Programie Pomocy w Dobrowolnym Powrocie i Reintegracji do migrantów oraz osób, które mają z nimi kontakt na co dzień: pracodawców, sąsiadów, znajomych. Miała ona zwrócić uwagę na możliwość uzyskania przez osoby, które chciałyby powrócić do domu, wsparcia w organizacji podróży powrotnej oraz pomocy reintegracyjnej, ułatwiającej życie w pierwszych tygodniach po powrocie. Od 2006 roku z takiej pomocy skorzystało ponad 6500 cudzoziemców, którzy powrócili do 50 krajów.

Kampania była prowadzona w telewizji, Internecie, na łamach prasy oraz na nośnikach zewnętrznych, przyczyniając się m.in. do tego, iż liczba osób kontaktujących się z warszawskim biurem IOM w sprawie dobrowolnych powrotów wzrosła. Program Pomocy w Dobrowolnym Powrocie
i Reintegracji będzie nadal kontynuowany oferując wsparcie migrantom starającym się o powrót do domu.

Każdy, kto chciałby dowiedzieć się więcej na temat pomocy oferowanej przez warszawskie biuro IOM, możne uzyskać informację pod numerem telefonu (22) 538 91 03. Ze szczegółami Programu można zapoznać się również na stronie internetowej Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji (www.iom.pl).

Źródło: PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *