Utrata zniżek z OC – jak je odzyskać?

Duży wpływ na wysokość składki OC mają przysługujące zniżki za bezszkodową jazdę. W ciągu sześciu lat można wypracować 60% upustu od podstawowej ceny ubezpieczenia OC. Zniżki te można utracić w wyniku spowodowania kolizji oraz przerw w ubezpieczeniu. W takiej sytuacji najlepiej poszukać towarzystwa ubezpieczeniowego, które z powodu spowodowania jednej szkody nie zabiera wszystkich zniżek.

Wypracowanie maksymalnych upustów na polisę OC zwykle trwa sześć lat – za każdy rok bezszkodowej jazdy ubezpieczyciele przyznają 10% zniżki. Zasada ta dotyczy również ubezpieczenia AC.

Jak oszczędzić na OC, jeśli nie przysługują zniżki za bezszkodową jazdę?

Wypracowanie maksymalnych zniżek jest procesem kilkuletnim. Dlatego też warto włożyć trochę wysiłku w poszukiwanie najatrakcyjniejszej, pod względem cenowym, oferty na rynku. Różnice w wysokości składki OC mogą wynosić nawet kilkaset zł. Przy ubezpieczeniu OC wybór towarzystwa ubezpieczeniowego nie ma bardzo dużego znaczenia, ponieważ zakres ochronny tej polisy i suma ubezpieczenia regulowane są przez przepisy prawne. Najlepszą ofertę OC na rynku można znaleźć, korzystając z porównywarek internetowych. Dodatkowo niektórzy ubezpieczyciele oferują atrakcyjniejsze ceny przy zakupie OC online.

Powody straty wypracowanych zniżek z OC

Najczęstszą przyczyną utraty zniżek z OC jest spowodowanie szkody, która pociąga za sobą konieczność wypłaty odszkodowania z polisy. Niektóre towarzystwa pod tym względem są bardzo restrykcyjne i zabierają wszystkie przysługujące zniżki. Jednakże zazwyczaj jest to 10% lub 20% za każdą spowodowaną szkodę. Zdarza się również, że ubezpieczyciele zerują zniżki po roku, co jest korzystne z punktu widzenia właścicieli samochodów. W przypadku spowodowania trzech szkód w jednym roku, towarzystwa ubezpieczeniowe, stosują ceny zaporowe, chcąc w ten sposób zniechęcić do zakupu polisy OC. Innym częstym powodem utraty zniżek na ubezpieczenie jest przerwa, która trwa dłużej niż 5 lat.

Jak odzyskać utracone zniżki z OC?

Odzyskiwanie utraconych zniżek podobnie, jak ich wypracowanie, jest procesem kilkuletnim, wymagającym bezszkodowej jazdy. W przypadku, gdy za jedną popełnioną szkodę towarzystwo ubezpieczeniowe zabiera 20% zniżek, warto poszukać innego ubezpieczyciela, który za szkodę zabiera 10% upustu.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *