Dlaczego zakup garażu blaszanego to dobry pomysł?

Nie każdy ma na swojej działce tradycyjny garaż murowany, natomiast sama wiata może nie być wystarczającą ochroną, szczególnie zimą. Niegarażowany samochód jest narażony na działanie szeregu niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zwiększa się również ryzyko kradzieży, nie mówiąc o problemach z odpaleniem silnika i zmarzniętymi szybami podczas mroźnych dni. Alternatywą dla klasycznego garażu będzie blaszak – tani, łatwy w montażu, dostępny w różnych wymiarach. Lista zalet jest oczywiście zdecydowanie dłuższa, podobnie jak możliwych zastosowań.

Poznaj liczne zalety garaży blaszanych

Garaże blaszane cieszą się coraz większą popularnością, obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem odpowiedniego modelu do swoich potrzeb i preferencji. Blaszak można umiejscowić w dowolnym miejscu na działce, nie potrzeba nawet fundamentów ani żadnego pozwolenia. Ma on lekką i mobilną konstrukcję, można liczyć na łatwy i szybki montaż/demontaż. Nie ma żadnego problemu z przestawieniem takiego garażu, bez martwienia się o zniszczenie jego konstrukcji. Ponadto garaże z blachy są relatywnie tanie. Zasada jest taka, że im są bardziej rozbudowane, wzbogacone o dodatkowe funkcjonalności, tym stają się droższe.

Można nawet kupić garaż blaszany w pełni ocieplony, ogrzewany, z oknem. Zawsze można też kupić tani model i ocieplić go we własnym zakresie, co również jest niezwykle proste, wystarczą płyty styropianowe i pianka do przyklejenia. W przypadku garaży blaszanych można zdecydować o wymiarach, kształcie, rodzaju drzwi, liczbie okien, nawet konstrukcji dachu. Istotne będzie to, aby odpowiednio zamontować garaż, jeśli nie będzie stabilny, to stanie się podatny na silne podmuchy wiatru, które mogą doprowadzać wręcz do uszkodzenia konstrukcji. Słabej jakości blachę łatwo jest przeciąć, co nie zapewnia należytej ochrony przed złodziejem. Minusem będzie też mocne nagrzewanie się blachy podczas upałów i wychładzanie garażu zimą, jeśli się go nie ociepli.

Jakie zastosowanie mają garaże blaszane?

Garaż służy przede wszystkim do parkowania samochodu, ale można w nim też trzymać inne pojazdy, w tym sprzęt sportowy. Świetnie sprawdzi się w roli składziku na narzędzia ogrodowe i różne maszyny. Może być miejscem do przechowywania opału czy różnych przedmiotów gospodarstwa domowego. Blaszak posłuży jako schowek na pojemniki na śmieci, chroniąc ich zawartość przez zamoknięciem. Garaże z blachy wykorzystuje się obecnie nawet jako biura, konstrukcje o przeznaczeniu rolniczym czy przemysłowym. Blaszak może pełnić funkcję warsztatu dla miłośników majsterkowania.

Maritom.pl

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.