Jak wydać książkę

Pisanie książki to poważna i żmudna praca, która wymaga inwestycji w postaci wolnego czasu, zdolności twórczych i umysłowych oraz odpowiedniego wysiłku. Sama chęć nie wystarczy, aby stworzyć naprawdę wysokiej jakości i powszechnie pożądany materiał. Przecież wiele osób chce spróbować swoich sił w roli pisarza, ale dla większości chęć opublikowania własnych przemyśleń, uczuć i doświadczeń na papierze pozostaje tylko mrzonką.

Wydanie książki w tradycyjnych wydawnictwach nie jest łatwa. Najtrudniejsze jest znalezienie kogoś, kto zgodzi się wydać twoją książkę. Twój manuskrypt będzie jednym z setek, które dotarły do ​​wydawcy w ciągu miesiąca. Nie ma gwarancji, że zostanie zauważona. Według statystyk nie więcej niż 3% trafiających do nich rękopisów ukazuje się w wydawnictwach klasycznych.

Często zdarza się, że redaktor uważa książkę za doskonałą, ale nieodpowiednią dla ogółu społeczeństwa. Czyli książka się nie opłaci, bo koszty jej wydrukowania i znalezienia czytelnika będą zbyt wysokie.

Czy mogę samodzielnie opublikować książkę?

Tak, możesz. Poszukaj usług wydawniczych, firmy, wydawnictwa oferujących kompleksowe przygotowanie książki do druku i jej publikację. Przykładowo taką szansę daje https://gdziewydacksiazke.pl/ – projekt Wydawnictwa Psychoskok.

Czy mogę wydać książkę na własny koszt?

Jeśli jesteś początkującym autorem i właśnie kładziesz kamień węgielny pod swoją przyszłą karierę jako kompetentny pisarz, jest całkiem możliwe, że najlepszym rozwiązaniem powyższego problemu jest opublikowanie nowej książki na własny koszt. Przede wszystkim jest to bardzo ekonomiczna opcja z finansowego punktu widzenia. Po drugie oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale i czas, nie tracąc go na poszukiwania i żmudne wizyty u wydawców. Wreszcie, znacznie zwiększa Twoje szanse na sukces i uzyskanie potrzebnego wsparcia od właściwego wydawnictwa, specjalizującego się w usługach wydawniczych.

Zanim opublikujesz książkę na własny koszt, musisz zdecydować, dlaczego ją piszesz? Chcesz zostać sławnym pisarzem, pomóc innym ludziom, twórczo wyrazić siebie lub zarabiać pieniądze? Cel tworzenia danej publikacji jest bardzo ważny, tym bardziej, że jego opracowanie jest już zawarte w pracach każdego wydawnictwa bez wyjątku.

Tak więc droga do serca czytelnika i wydawnictwa jest taka sama – aby stworzyć naprawdę wartościowy, niepowtarzalny i ciekawy materiał, który sprawi, że zanurzysz się w czytaniu, nie zatrzymując się przy tym na chwilę.

Nakład 300 egzemplarzy nie wymaga dużych inwestycji. Kosztorys wydania książki jest porównywalny z ceną laptopa lub wyjazdu na zagraniczna wycieczkę. Tymczasem udana sprzedaż książki może drastycznie zmienić twoją przyszłość i uczynić z ciebie profesjonalnego pisarza.

Sprzedawanie 300 egzemplarzy nowej książki nie jest takie trudne, zwłaszcza jeśli masz szerokie grono znajomych. Zacznij od krewnych, kolegów z pracy i znajomych, którzy prawdopodobnie będą zainteresowani zakupem kopii od obiecującego autora za niewielkie pieniądze.

Jeśli Twoja książka okażę się naprawdę interesująca, w kolejnym kroku pomoże Ci tzw. poczta pantoflowa. Nie jest tajemnicą, że plotki o interesujących materiałach rozchodzą się w mgnieniu oka. Dobre książki są przekazywane z rąk do rąk, stają się uczestnikami aktywnych dyskusji i dyskusji.

Kiedy twoja książka zgromadzi pewną ilość recenzji i będzie cieszyła się pewnym, choć niewielkim popytem, ​​zdobycie zaufania pożądanego wydawcy będzie znacznie łatwiejsze i szybsze.

Warto przemyśleć wydanie książki na własny koszt aby zaistnieć na rynku wydawniczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *