Zabudowa Busa na Kampera – Sprawdź dlaczego warto

Zobacz na czym polega przebudowa busa na samochód typu kamper ➤ Poznaj zalety podróżowania tym rodzajem samochodu. Sprawdź gdzie wykonywane są zabudowy busów i w co można je wyposażyć ➤ Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Zabudowa busa na kampera – dlaczego warto?

Podróżowanie kamperem to wspaniała przygoda dla całej rodziny, a także wygodny sposób na wyjazdy służbowe. Ale obarczone jest także szeregiem wad, które mogą uczynić wyjazd problematycznym. Główną wadą jest rozmiar kampera. Zbyt duża wielkość nie pozwala jego użytkownikom swobodnie parkować i poruszać się po mieście. Na szczęście istnieje idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników dalekich podróży samochodem. Coraz bardziej popularna staje się zabudowa busa na kampera. Dlaczego ta możliwość jest aż tak ciekawa i dlaczego warto się na nią zdecydować? Zapraszam do lektury!

Na czym polega przebudowa busa na osobowy?

Przebudowa busa na osobowy samochód obejmuje zmiany, które uczynić mają z niego wygodną alternatywę tradycyjnego kampera. Wiąże się ona z następującymi czynnościami:

  • wykonanie izolacji całego wnętrza busa,
  • montaż foteli, sofy lub kanapy,
  • montaż zabudowy meblowej: stołu, szafek kuchennych itp.,
  • montaż niezależnej instalacji elektrycznej, gazowej oraz ogrzewania używanego w czasie postojów,
  • montaż toalety.

Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań samochód zmienia się w prawie samowystarczalny domek na kółkach, który zawiezie pasażerów na miejsce wygodnie i komfortowo. Pozwoli na odpoczynek, przygotowanie posiłków i wspólne spędzenie czasu. Zabudowa busów na indywidualne zamówienie jest tworzona w taki sposób, aby sprostać wszelkim oczekiwaniom właściciela pojazdu.

Na czym jednak polega wyższość przebudowanego busa nad kamperem?

Wady kampera

Przerabianie busów na osobowe pozwala na uniknięcie niedoskonałości, jakimi obciążone są typowe kampery. A są to:

  • monstrualne rozmiary, które uniemożliwiają wjazd do centrum wielu miast,
  • ociężałość i niskie osiągi – kampery są po prostu powolne, a podróż trwa dłużej niż to konieczne,
  • słaba zwrotność – parkowanie kamperem wymaga sporego doświadczenia i sprawnego manewrowania kierownicą,
  • bezużyteczność poza sezonem.

Z tego wynika kłopot, jaki podróżujących kamperem może spotkać: tak ogromnym samochodem nie sposób wjechać do miasta, którego wąskie i ciasne ulice przystosowane są raczej dla małych samochodów osobowych. Poruszając się kamperem, trzeba liczyć się z koniecznością zostawienia samochodu na obrzeżach miasta, i zwiedzania go komunikacją miejską lub rowerem.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *