TANTUM ROSA

Każda kobieta zdaje sobie sprawę, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja okolic intymnych. Specyficzna budowa, niska tolerancja na kontakt z bakteriami z zewnątrz, częste zmiany hormonalne, menstruacje – wszystkie te czynniki (i wiele innych) narażają nas na infekcje, które w ciągu swojego życia przechodzi ¾ kobiet. Naturalna wydzielina, wydostająca się z pochwy, może stanowić idealne środowisko dla rozwoju bakterii wywołujących stany zapalne, grzybice itp. Również podczas kontaktów płciowych jesteśmy narażone na podrażnienia oraz zakażenia. Sama woda i mydło nie wystarczą do utrzymania higieny, ponieważ wysuszając okolice intymne mogą pogorszyć ich stan, nie usuną także wszystkich mikroorganizmów. Dlatego aby zadbać o odpowiednią pielęgnację, warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty.

Szczególnej pielęgnacji wymaga krocze kobiet rodzących siłami natury. W większości przypadków niezbędne jest bowiem jego nacięcie, w wyniku którego powstaje rana, mogąca dawać takie dolegliwości jak: ból, świąd czy pieczenie. Ponadto stanowi ona potencjalne ognisko infekcji. Ryzyko infekcji zwiększa dodatkowo poporodowe krwawienie z dróg rodnych, stanowiące świetną pożywkę dla różnych drobnoustrojów. W celu zminimalizowania dyskomfortu kobiety po porodzie, aby mogła cieszyć się chwilami spędzonymi z maleństwem, należy zastosować miejscowo działający lek, który zmniejszałby objawy stanu zapalnego, a jednocześnie byłby bezpieczny dla karmiącej matki i dziecka.

Lekiem, który pomoże nie tylko świeżo upieczonym mamom w trudnym okresie poporodowym, ale także każdej kobiecie chcącej odpowiednio zadbać o swoją higienę intymną, jest Tantum Rosa (chlorowodorek benzydaminy). Jest to preparat do przemywania okolic krocza, działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz antyseptycznie, dzięki czemu zapobiega infekcjom, a po porodzie zmniejsza ryzyko zakażenia rany.

Tantum Rosa to lek bezpieczny. Zmniejsza uczucie bólu, świądu, pieczenia, oraz obrzęk okolic intymnych, skraca także czas występowania wymienionych dolegliwości, szczególnie w okresie połogu. Zapobiega infekcjom, delikatnie pielęgnuje wrażliwe okolice intymne, dbając o ich codzienną higienę.

Tantum Rosa można nabyć bez recepty w każdej aptece.

Cena za opakowanie zawierające 10 saszetek wynosi około 32 pln.

Lek Tantum Rosa można przygotować bardzo prosto i szybko: zawartość jednej saszetki po prostu rozpuścić w 0,5 litrze przegotowanej, letniej wody. Tak przygotowanym roztworem Tantum Rosa należy przemywać krocze od 1do 2 razy na dobę. Lekarz zalecić może inne dawkowanie.

Lek Tantum Rosa (chlorowodorek benzydaminy) można stosować także w przypadku zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii, oraz profilaktycznie przed- i po operacjach ginekologicznych.

Potwierdzeniem skuteczności preparatu jest kilkuletnie doświadczenie lekarzy oraz położnych w Polsce i zagranicą, a także liczne badania kliniczne. Między innymi jest to wieloośrodkowe badanie przeprowadzone na grupie ponad 500 kobiet, w które zaangażowano 11 renomowanych klinik i szpitali położniczych z całej Polski. Próba wykazała, że przemywaniu krocza przynajmniej dwa razy dziennie preparatem Tantum Rosa charakteryzuje się wysoką skutecznością i szybkością działania w znoszeniu dolegliwości (ból, obrzęk, świąd, pieczenie) okolic intymnych, w pierwszych dniach po porodzie w porównaniu ze standardową higieną krocza – woda z mydłem.

(patrz: Ryszard Czajka, Andrzej Torbe: Assessment of the efficacy of benzydamine (Tantum Rosa) in form of vaginal treatment of perineal complaints in early puerperium; Polish Journal of Gynaecological Investigations 2001, vol.4, no.2).

Podmiot odpowiedzialny: Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A. Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy.

Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Medagro International Sp. z o.o., Łazy, ul. Podleśna 83, 05-552 Wólka Kosowska, tel.: (022) 7028231, fax: (022) 7028202.
Źródło:PR

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

1 Comment

 1. Avatar
  kandydoza Czerwiec 28, 2012

  UUUUU jak drogo… 30 zł za opakowanie hmmmm na te dolegliwosci stosowałam juz i tamtum rosa i jakis inne wynalazki … lactovaginal tez mialam… bardzo dlugo nie mialam przy nim nawrotów … i dalej nie mam …. ale 30 zl to dosyc duzo nie wiem czy bym sie skusiła

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *