Skup książek szkolnych – jak zarobić na starych podręcznikach?

Wiele osób z roku na rok swoje stare książki w szkołach sprzedawało młodszym kolegom, jednak są tacy, którzy zachowywali książki i mają nawet do dziś. Jeśli jesteś jedną z takich osób i chcesz właśnie pozbyć się wszystkich książek, to nie wyrzucaj do śmietnika, bo możesz jeszcze na tym dobrze zarobić.

Obecnie nie ma jednej ustalonej ceny za każdą książkę z góry, tylko każda publikacja, którą posiadasz będzie traktowana i wyceniona oddzielnie. Jeżeli chodzi o kryteria, które są brane pod uwagę przy sprzedaży książek, to jest to głównie obecność danej książki na rynku wydawniczym, sprawdzany jest ich ogólny stan zachowania oraz gatunek, który dana książka reprezentuje.

Jak wygląda sprzedaż książek?

Najprościej jest skontaktować się I przedstawić swój zbiór książek, który właśnie posiadamy i którego chcielibyśmy się go pozbyć, a nawet jeszcze na tym zarobić. Do rozmowy najlepiej od razu przygotuj sobie odpowiedzi na takie pytania, jak: miasto, z którego dzwonisz, ile książek obecnie posiadasz do sprzedaży, z jakiej dziedziny chcesz sprzedać swoje książki, jaki jest rok ich wydania, czy data wydania jest po 2000 roku oraz w jakim są stanie i czy są bardzo zniszczone.

W trakcie rozmowy pracownik skupu książek ustali z tobą najważniejsze informacje, których potrzebuję a później umówicie się na termin spotkania, gdzie pracownicy będą mogli przejrzeć wszystkie książki, jakie posiadasz. Do skupu książek możesz pojechać zarówno samodzielnie, jak również pracownicy mogą przyjechać do ciebie i wykonują to od poniedziałku do piątku, od godzin porannych, do nawet później godzin późno wieczornych, więc jeśli pracujesz i nie masz czasu w dzień, to mogę podjechać do ciebie wieczorem.

Jak otrzymasz zapłatę za sprzedaż książek?

Płatność odbywa się drogą tradycyjną, czyli pieniądze dostaniesz gotówką do ręki, a pracownicy zabierają Twoje książki i już możesz cieszyć się wolnym miejscem oraz dodatkową gotówką do wydania. Możesz także poprosić o wycenę wirtualną przez internet lub przez telefon, gdzie podasz książki i wszystkie dane o nich, ale najlepiej zdecydowanie udać się do sklepu, lub poprosić o przyjazd do swojego domu.

Jak znaleźć skup książek?

Najprościej poszukać w internecie firmy i antykwariaty zajmujące się skupem:

  • Skup w antykwariacie Amicus ul. Piłsudskiego 37B, 05-091 Ząbki, tel. 514-092-855, mail: amicus@skupujemyksiazki.pl
  • SKUPSZOP, tel. +48 792 670 709, info@skupszop.pl
  • skupksiazki.pl, ul.Koniczynowa 16, 03-612 Warszawa, tel. 517-620-040, skupksiazki.pl@gmail.com
  • Skupbook.pl, Ciechanowska 3e/24, 06-200 Maków Mazowiecki, tel. 504 012 485, skupbook.pl@gmail.com
No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *