Wygodne i szybkie sprzątanie po remoncie mieszkania – co możesz zrobić samodzielnie, a co lepiej zlecić firmie?

Remont mieszkania – o ile obejmuje coś więcej niż tylko pomalowanie ścian – wymaga doskonałej organizacji zarówno podczas trwania remontu, jak i po jego zakończeniu, kiedy to zmierzyć trzeba się z porządkami. Wygodne i szybkie sprzątanie po remoncie to coś, co marzy się wielu osobom. Jak to zrobić, aby mieszkanie lśniło czystością w krótkim czasie, a zmęczenie nie doskwierało nam przez najbliższe tygodnie? Warto skorzystać z usług profesjonalistów.

 

Drobne prace warto zrobić samodzielnie

Część prac po remoncie – tych naprawdę drobnych – jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Pozwoli to zmniejszyć nieco koszty, które trzeba będzie ponieść, a jednocześnie jeszcze bardziej skróci czas porządków. Podczas oczekiwania na przybycie firmy sprzątającej można powynosić z mieszkania worki z lekkimi odpadami. Nie wymaga to wiele siły, a sprawi, że fachowcy będą mogli skoncentrować się na tym, z czym my sami sobie nie poradzimy. Samodzielnie można również pozamiatać kurz, który osiadł na podłodze. To może mało przyjemna, ale lekka praca, której nie trzeba powierzać specjalistom. Podobnie jest z myciem okien, ale to ostatni etap sprzątania, który poprzedzić powinno wyniesienie wszystkich odpadów poremontowych.

 

Co zlecić profesjonalistom?

Firmy zajmujące się świadczeniem usług porządkowych po remontach mają naprawdę szeroką ofertę. Obejmuje ona między innymi uporządkowanie mieszkania bądź domu, a także posesji. Jeśli w wyremontowanym mieszkaniu zostało dużo trudnych do wyniesienia odpadów, warto zdecydować się na wsparcie fachowców. Dzięki temu sprzątanie po remoncie nie będzie się nam kojarzyło źle.

Fachowcy okażą się pomocni również wówczas, gdy rodzaj odpadów uniemożliwia ich wyrzucenie do ogólnodostępnego pojemnika na śmieci. Trzeba pamiętać, że odpadów budowlanych nie wolno wyrzucać do kontenerów, które ustawiane są na osiedlach. W świetle obowiązującego prawa jest to zabronione. Dlatego w przypadku rozległego remontu niezbędne może okazać się zamówienie kontenera na śmieci. Powstające podczas remontu odpady trafią do niego, a następnie zostaną przez profesjonalną firmę wywiezione w przeznaczonego do tego miejsce. Firma może nie tylko podstawić kontener, ale również zająć się jego załadunkiem. To rozsądna opcja, jeśli zależy nam na czasie, a jednocześnie chcemy mieć pewność, że wszystkie odpady z naszego mieszkania zostaną uprzątnięte.

Remont mieszkania wielu osobom kojarzy się naprawdę źle. I nie chodzi tu wcale o mnóstwo prac, które podczas remontu są wykonywane, ale o to, co dzieje się po jego zakończeniu. Na szczęście ze sprzątaniem można sobie również skutecznie poradzić. Wystarczy zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy sprzątającej mieszkania jak DPR Kraków.

 

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *