Przyczyny braku okresu

Przyczyny braku okresu – co powinno mnie zaniepokoić?

W przypadku regularnych okresów, czyli takich, które zazwyczaj pojawiają się co podobną ilość dni, każdy brak krwawienia w założonym terminie powinien kobietę zaniepokoić. Oczywiście nie trzeba się stresować od razu, ponieważ normalne jest to, że okres może spóźnić się o kilka dni na przykład w wyniku stresu, zażywanych leków czy z powodu zmiany klimatu. Natomiast u kobiet, które nieregularnie miesiączkują bardzo trudno jest określić, kiedy powinien pojawić się okres, a tym samym czy już teraz się spóźnił. Takie panie powinny być pod stałą opieką ginekologa, czyli regularnie, na przykład raz na dwa miesiące udawać się do niego na wizyty kontrolne. Mogą też zapobiegawczo wykonywać testy ciążowe co kilka tygodni.

Główną przyczyną braku okresu jest ciąża. Choć zdarzają się też takie przypadki, w których kobieta już nosi w sobie dziecko, ale jeszcze o tym nie wie i przez kilka pierwszych miesięcy krwawi mniej więcej w terminie spodziewanej miesiączki. Krwawienie jest wtedy zazwyczaj trochę inne, czyli bardziej skąpe i krótsze.

Staram się o dziecko i nic!

Wiele kobiet pomimo tego, że bardzo często ma spóźniony okres, i tak nie zachodzi w ciążę. W spodziewanym terminie nie pojawia się krwawienie, więc kobieta wykonuje test ciążowy, który niestety daje negatywny wynik. Trzeba pamiętać, że na początku starań o dziecko takie sytuacje mogą się zdarzyć. Przyjmuje się, że zdrowe pary, które starają się o dziecko, mogą nie zachodzić w ciążę nawet przez 12 miesięcy i jest to sytuacja zazwyczaj normalna. Po prostu na zajście w ciążę wpływa wiele czynników. Na szczęście będąc pod stałą opieką ginekologa można przewidzieć kiedy wystąpi owulacja i dni płodne, a tym samym zwiększyć swoje szansę na ciążę. Więcej informacji na ten temat znajduje się na portalu kobiecosc.info.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *