Jak odróżnić kaszel suchy od mokrego?

Kaszel suchy czy mokry? To pytanie często nurtuje nas podczas choroby. Zastanawiamy się wówczas jakie leki wybrać, a tu możliwości mamy wiele. Rozróżnienie jaki rodzaj kaszlu rozwinął się u chorego ma spore znaczenie, ponieważ każdy z nich wymaga innego leczenia.Z kaszlem suchym mamy do czynienia na samym początku infekcji. Nie zawsze jest jednak objawem zwykłego przeziębienia. Zwiastować może alergię, negatywną reakcję na niektóre leki, a także poważniejsze konsekwencje np. astmę lub choroby nowotworowe.

Kaszel mokry jest inaczej nazywany kaszlem produktywnym, a charakteryzuje go obecność wydzieliny, którą odkrztuszamy. Jest to sposób obronny naszego organizmu, który poprzez kaszel pomaga zwalczyć zakażenie. Dzięki niemu – z gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc usuwana jest tworząca się tam podczas procesu zapalnego wydzielina. Wraz z nią wydzielane są drobnoustroje, które wywołały chorobę. Nie należy zatem na siłę hamować kaszlu. Podczas kaszlu należy stosować leki, rozrzedzające wydzielinę – czyli inaczej niż w przypadku kaszlu suchego, który wymaga nawilżenia gardła. Duszące napady kaszlu następują głównie w nocy, dlatego tak ważne jest, aby przed zaśnięciem przyjąć odpowiednie lekarstwo. Na kaszel suchy pomóc mogą syropy, które dzięki swojej konsystencji otulą nasze gardło, a składniki aktywne złagodzą objaw drapania, a także zwalczą bakterie. Jednym z takich syropów może być LevoPront, o działaniu którego nieco więcej można przeczytać na stronie Levopront.pl. Jest to wyjątkowy lek głównie dlatego, że w przeciwieństwie do innych hamuje kaszel w drogach oddechowych, a nie w centralnym układzie nerwowym. Pozwoli szybko pozbyć się uporczywego, suchego kaszlu. Dzięki specjalistycznym lekom można znacznie łagodniej przejść przez chorobę. Warto także wspomóc się domowymi sposobami, różnego rodzaju naparami oraz syropami domowej roboty. Świetnie także sprawdzą się nawilżacze powietrza. Nie zapominajmy, że suche powietrze, kurz i pył dodatkowo drażnią nasze gardło.

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is protected by Comment SPAM Wiper.