Czy pożyczka gotówkowa pod kupno samochodu to dobry pomysł?

Kiedy interesuje was zakup samochodu, nie posiadając wystarczającej gotówki, warto zastanowić się nad pożyczeniem pieniędzy. Wielu zastanawiających się nad wzięciem pożyczki, zastanawia się czy odpowiednia pod kupno samochodu może być pożyczka gotówkowa.

Pożyczki gotówkowe, możemy uzyskać przez bank, czy też dowolną instytucję poza bankową, zajmującą się udzielaniem takich pożyczek. Dodatkowo możemy przeznaczyć ją na dowolny cel. Nie musimy informować firmy pożyczającej nam pieniądze, na co chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze. Wielkość pożyczki oraz raty uzgadniamy bezpośrednio z tą instytucją, a wysokość uzyskanej pożyczki zależy głównie od dochodów pożyczkobiorcy i jego zdolności kredytowej. Im większa zdolność kredytowa, tym większą pożyczkę będzie można zaciągnąć. W niektórych instytucjach poza bankowych sprawdzana jest również historia w BIK. Jeśli historia kredytowa klienta jest niepewna, to instytucja poza bankowa może odmówić udzielenia takiego kredytu. Jeśli, jednak sprawdzając historię, firma udzielająca pożyczki uzna, że pożyczkobiorca spełnia wszystkie wymagania, to pieniądze otrzyma od ręki, czy to przelewem na kont bankowe, czy też w formie gotówki.

Zależne jest to również od tego, czy umowę zawrzemy przez Internet, czy zrobimy to w siedzibie instytucji poza bankowej. Do zaciągnięcia takiej pożyczki gotówkowej, zazwyczaj potrzebny nam jest tylko dowód osobisty, bądź, też w przypadku pożyczki internetowej, jego skan.

Jeśli osoba chcąca zaciągnąć kredyt, nie posiada zdolności kredytowej, to alternatywną wersją mogą być również pożyczki prywatne. Tego typu oferty pożyczkowe, można znaleźć na przykład na portalu kokos.pl . Rejestrując się w portalu, dostajemy możliwość wystawiania ogłoszeń, że interesuje nas wzięcie pożyczki, na określoną przez nas sumę pieniędzy oprocentowaniem, oraz okresem spłaty. Zainteresowani pożyczkodawcy mają możliwość przyjęcia takiej oferty. Taka forma pożyczki również jest dobrą opcją na zakup samochodu i z pewnością warto sprawdzić sobie jej szczegóły.

Chcąc kupić samochód, warto przeanalizować różne oferty pożyczkowe i wybrać tę, najkorzystniejszą dla nas.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *