Czy kobiecie wypada założyć bluzę do pracy?

Zasadniczo na każdym stanowisku obowiązują określone zasady dotyczące ubioru, chyba że po prostu pracujemy w domu. Gdy jednak rozpoczynamy pracę w nowej firmie, warto zapytać, co możemy założyć, a czego powinniśmy się wystrzegać.

Na stanowiskach, na których mamy do czynienia z obsługą klienta, na przykład w bankach, sklepach, hotelach, restauracjach zwykle obowiązuje określony dress code. Pracownicy otrzymują wtedy od pracodawcy określone ubrania lub wskazówki co do tego, jak kupić je samodzielnie, na przykład jaka długość spódnicy będzie najlepsza, jakich kolorów powinnyśmy się trzymać.

Gdy jednak pracodawca daje nam wolną rękę, wtedy też należy pamiętać, że nie oznacza to, że możemy przyjść do pracy w czym nam się żywnie podoba. Ubranie powinno być schludne, czyste, ale też powinno wpisywać się w ogólną normę ubioru. Wobec tego na początku najlepiej wybierać zestawy bardziej zachowawcze, na przykład jeansy i prostą bluzkę albo bardziej elegancką spódniczkę, by wybadać, co noszą inne kobiety.

bluza2

Przy dobieraniu odpowiednich ubrań jednak pojawiają się wątpliwości – czy konkretny rodzaj odzieży będzie na pewno dobry. Przedmiotem takich rozważań często staje się bluza damska, która zwykle jest bardziej sportowym ubraniem. Czy sprawdzi się ona w pracy, a może lepiej z niej zrezygnować na rzecz eleganckiego sweterka?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Zasadniczo zwykła bluza damska z kapturem i zapięciem na zamek nie będzie żadnym faux-pas w pracy, w której nie ma żadnych zaleceń co do stylu ubioru. Z drugiej jednak strony wtedy, gdy zależy nam na bardziej eleganckim ubiorze, nie będzie ona wpisywała się w taką konwencję. Nie musimy jednak wcale rezygnować z miękkiego w dotyku materiału dresowego. Świetną alternatywą będzie bluza bardziej elegancka, na przykład przypominająca żakiet albo luźną narzutkę. Takie bluzy możemy znaleźć w sklepie internetowym Diverse pod adresem diversesystem.com.

Sklep internetowy diversesystem.com pozwala na szybkie i wygodne zakupy ubrań dostępnych w salonach marki Diverse. Wystarczy tylko złożyć zamówienie on-line, a paczka zostanie szybko dostarczona pod wskazany adres.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *