Jak przyspieszyć wysyłkę w sklepie on-line?

Jednym z największych minusów kupowania on-line jest konieczność oczekiwania na przesyłkę. Na szczęście, dzisiaj wiele sklepów internetowych zapewnia realizację zamówienia nawet w 24 godziny, a często nawet jeszcze tego samego dnia. Co możemy zrobić, aby przyspieszyć wysyłkę?

Nie ma nic gorszego niż długie czekanie na otrzymanie przesyłki ze sklepu internetowego. Najlepiej, aby była u nas już następnego dnia. To, jak szybko ją otrzymamy, zależy od szeregu czynników – dostępności produktu u sprzedającego, określonego przez niego czasu realizacji zamówienia, także wybranej formy zapłaty oraz dostawy.

Jeżeli chcemy, aby przesyłka była u nas szybko, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić, jaki czas realizacji zamówienia deklaruje sprzedający, a także, czy produkt dostępny jest w magazynie. Jeżeli produkt nie jest dostępny i czas wysyłki oznaczony jest przykładowo jako 5-6 dni, wtedy nie otrzymamy paczki nazajutrz. Lepiej poszukać wtedy innego sprzedającego.

Także warto zobaczyć, czy sprzedający udostępnia płatności internetowe, które pozwolą nam na szybkie wykonanie zapłaty, nawet z innego banku. Za pomocą e-płatności możemy błyskawicznie przekazać sprzedającemu pieniądze, a ten może też od razu rozpocząć realizację naszego zamówienia. Możemy też wybrać opcję płatności za pobraniem – wtedy przesyłka jest wprawdzie droższa, ale również zamówienia realizowane są od razu.

Na koniec warto jeszcze wskazać na formę wysyłki. Najlepiej zdecydować się na wysyłkę kurierem – często po zakupieniu przedmiotów za określoną sumę możemy otrzymać taką wysyłkę za darmo. Przesyłki za pośrednictwem poczty nie zawsze przychodzą na następny dzień, także jeżeli są to przesyłki priorytetowe, więc jeżeli nie chcemy czekać, lepiej dopłacić za kuriera.

Oczywiście, nawet jeżeli zadbamy o wybór sklepu z towarem na stanie, wybierzemy szybką formę płatności i wysyłkę, może zdarzyć się, że paczka nie dojdzie nazajutrz. To już ryzyko, które podejmujemy, gdy kupujemy przez internet. Jednak w większości przypadków już kolejnego dnia możemy mieć paczkę u siebie!

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.