Wiecha na Batorym II

Na kompleksie mieszkaniowym Batory II zlokalizowanym na poznańskim Piątkowie zawieszono już wiechę. Na tym etapie budowy połowa mieszkań jest już sprzedana, a pierwsi lokatorzy otrzymają klucze do swoich lokali w grudniu 2012.

Realizowany przez Pekabud-Morasko we współpracy z UWI Inwestycje wielorodzinny kompleks mieszkaniowy składa się z budynku trzypiętrowego i drugiego o zróżnicowanej wysokości: trzech, czterech i pięciu pięter. W niższym znalazło się 20 mieszkań, natomiast w wyższym 87. – Na inwestycji zawisła już wiecha, dlatego wszystkie najważniejsze prace konstrukcyjne możemy uznać za zakończone. Obecnie prowadzone są prace związane z wylewaniem podłoży betonowych, tynkowaniem poszczególnych pomieszczeń, a także montażem instalacji sanitarnych i elektrycznych – mówi Mariusz Jędrzejczak, kierownik budowy z Pekabud-Morasko. – Kolejnym etapem będzie montaż drewnianej stolarki okiennej o podwyższonej izolacyjności akustycznej i prace elewacyjne, które rozpoczną się już wkrótce – dodaje. Należy podkreślić, że ściany wewnętrzne i zewnętrzne budynków jako jedne z nielicznych w Poznaniu wykonane są z elementów ceramicznych, które wpływają na zwiększoną izolacyjność termiczną i akustyczną nieruchomości. Ma to bezpośredni wpływ na późniejszy komfort użytkowania i obniża koszty eksploatacji mieszkań.

W Batorym II znalazły się bardzo funkcjonalnie zaprojektowane lokale o powierzchni od 24 do 80 mkw. Tak jak w przypadku innych inwestycji dewelopera, osoby zainteresowane większymi metrażami mogą zakupić mieszkanie w wersji łączonej, która polega na scalaniu kilku lokali w jeden większy. Dzięki opcji „łączenia na życzenie klienta”, firma oferuje mieszkania o powierzchni nawet 108 mkw. Warto zaznaczyć, że pomimo rozpoczęcia tej inwestycji przed wejściem w życie nowej ustawy deweloperskiej, wszystkie obecnie sprzedawane mieszkania są nią objęte, a oferowane lokale dostępne są w standardzie deweloperskim, w cenie od 6 tys. zł brutto za mkw.

Istotny jest fakt, iż obydwa budynki zostały posadowione na wspólnej hali garażowej co umożliwiło zapewnienie maksymalnej ilości miejsc postojowych dla mieszkańców. Dla wygody przyszłych użytkowników inwestycji, windy firmy Cone w każdym z budynków zostały zaprojektowane tak, by obsługiwać również podziemną halę garażową. Co równie ważne, UWI Inwestycje zapewnia pełną infrastrukturę osiedla z przyjaźnie zagospodarowanym otoczeniem budynku, w tym placem zabaw dla dzieci oraz terenami zielonymi.

Na uwagę zasługuje również lokalizacja Batorego II. Dzięki usytuowaniu inwestycji na skraju osiedla Stefana Batorego, budynki znajdują się w miejscu oddalonym od codziennego zgiełku. Doskonałą komunikację z centrum miasta zapewnia PST-ka. Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo Kampusu UAM (zaledwie 10 min pieszo) oraz zaplecze handlowe w postaci supermarketów.

Inwestycja Batory II, to jeden z dwóch kompleksów mieszkaniowych znajdujących się obecnie w ofercie UWI Inwestycje. Drugim, będącym już na ukończeniu jest Malta Nowa, która stanowi zespół trzech budynków zlokalizowanych przy ul. Inflanckiej na poznańskich Ratajach.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *