Fotele z palet, recykling który urządza mieszkanie

Obecnie dużą wagę przykłada się do świadomości ekologicznej i społecznej związanej z odpadami jakie dziennie produkowane są w ogromnych ilościach. Dzięki nowoczesnym technologiom coraz więcej z tych odpadów zostaje przetworzonych i staje się nowym produktem lub materiałem na nowy produkt.

Także w świecie designu moda na ekologiczne lub przetworzone materiały zagościła na dobre i jest widoczna we wszystkich aspektach działalności. Dawniej była to domena małych firm – z czasem jednak zagościła ona (oczywiście w różnym stopniu) także i w międzynarodowych korporacjach.

Recykling i kreatywność: to właśnie jest kombinacja idealna, żeby urządzić mieszkanie w sposób wyjątkowy bez wydawania na to całego majątku. Potencjał materiałów „biednych” jest obecnie znany wszystkim, szczególnie miłośnikom majsterkowania i oczywiście profesjonalnym projektantom.

Meble ekologiczne podobają się praktycznie wszystkim, a do tego coraz bardziej zaskakują nas swoją wielofunkcyjnością. Nie są to już tylko drobne elementy wyposażenia mieszkania, które miały spełniać tylko funkcję dekoracyjną. Obecnie producenci oferują niemal wszystkie rodzaje mebli począwszy od prostych stolików poprzez krzesła i komody, a na całych kompletach wypoczynkowych kończąc. Takie meble trafiają nie tylko mieszkań zaaranżowanych w tradycyjnym czy wiejskim stylu, ale coraz częściej stają się głównym elementem wykończenia biur.

Recykling i desing: pufa z paletą

Drewno z odzysku jest materiałem najczęściej używanym przy wykonywaniu dodatków do wyposażenia, prawdziwym hitem są właśnie palety. Jest to materiał łatwo dostępny, a jednocześnie stosunkowo łatwy w przeprojektowaniu go na nowy, funkcjonalny lub designerski mebel.

Wielu designerów i projektantów używa palet do produkcji wszechstronnych i żartobliwych foteli. Odmalowane, ułożone na stos, ale przede wszystkich interpretowane na wiele różnych sposobów – palety stały się już dopełnieniem wyposażenia, który idealnie nadaje się do każdego stylu i wnętrza.

Tak więc stosunkowo niewielkim kosztem finansowym, możemy przygotować piękny komplet wypoczynkowy do naszego ogrodu – wystarczy dołożyć trochę poduszek i mamy gustowne i tanie meble.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *