Funkcje smartfonów, z których Polacy korzystają najczęściej

Telefon komórkowy już dawno przestał być urządzeniem, które służy jedynie do wykonywania połączeń telefonicznych czy wysyłania wiadomości tekstowych. W kieszeniach nosimy dzisiaj nowoczesne smartfony, których funkcje mogą przyprawić o niemały zawrót głowy. No właśnie, ale czy na pewno wszystkie opcje tego urządzenia są nam potrzebne? Czy aparaty wykorzystujemy w 100%?

Do czego nam smartfony?

Badania zrealizowane przez IAB (amerykańska organizacja, która w Polsce działa jako Związek Pracodawców Branży Internetowej) dowodzą, że smartfony Samsung, Sony czy LG wcale nie służą w pierwszej kolejności do dzwonienia. Polacy określają tę funkcję jako priorytet dopiero na drugim miejscu (Brytyjczycy nawet na piątym).

Równie ważne jest wysyłanie smsów, korzystanie z sieci społecznościowych, komunikatorów czy obsługiwanie maili. Okazuje się, że Samsung Galaxy S7, Huawei P9, Lenovo Moto Z bądź jakikolwiek inny smartfon, służy nie tylko do komunikacji, ale także do zabijania nudy. Traktowany jest jako jedna z najczęściej realizowanych form spędzania wolnego czasu.

Wirtualny świat online jest dostępny teraz non stop. Smartfony służą więc do oglądania fotek, postowania na popularnych portalach społecznościowych albo grania. Okazuje się, że Samsung Galaxy S7, LG G5 albo Microsoft Lumia 550 mogą służyć za małą encyklopedię, nośnik newsów, kalkulator, mini telewizor, radio, aparat fotograficzny, kamerę oraz książkę.

Coraz częściej, sprzęty tego rodzaju pomagają także w realizacji zawodowych obowiązków. Doskonale wiedzą o tym koncerny, które produkują smartfony. Samsung i inne wiodące marki oferują aparaty z funkcją małego biura – prowadzenie organizera, wideokonferencji, edytowanie dokumentów, możliwość przechowywania plików w chmurze czy nawigacja GPS, to opcje wykorzystywane do prowadzenia biznesu.

Funkcje, z których nie korzysta 90% posiadaczy smartfonów

Smartfony zrewolucjonizowały światowy rynek telefonii komórkowej i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Sprzęt tego typu posiada tak obszerną ilość funkcji, że jego użytkownicy nie mają nawet pojęcia o działaniu wszystkich.

Okazuje się, że Sony Xperia, Samsung Galaxy S7 czy Huawei P8 posiadają opcję oszczędzania baterii poprzez przyciemnienie ekranu – nie korzysta z niej większość użytkowników. Podobnie jest z funkcją głosowego odsłuchiwania wiadomości, głosowego sterowania telefonem, otwierania dwóch okien na jednym ekranie, pulsometru i czytnika linii papilarnych.

Ta ostatnia opcja jest akurat wielce przydatna i pozwala ochronić dane zawarte w smartfonie przed osobami do tego nieuprawnionymi (na przykład w przypadku kradzieży).

5 godzin z aktywnym smartfonem

Smartfona posiada ponad 80% Polaków. Średnio 5 godzin każdego dnia poświęcamy na korzystanie z tego aparatu. Na Galaxy S7 czy inny model zerkamy nawet 85 razy dziennie. Najczęściej są to sesje krótsze niż 30 sekund albo takie, które trwają ponad godzinę. Dowiodły tego badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Lancaster.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *