Basen ogrodowy

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że posiadanie własnego basenu to wspaniała sprawa. Kto bowiem nie marzy o tym, by w upalny dzień wskoczyć do orzeźwiającej wody bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania? Jak się okazuje, te marzenia można bardzo łatwo zrealizować.

Jakie są zalety posiadania własnego basenu przydomowego? Jest ich całkiem sporo. Najważniejsza to oczywiście taka, że kiedy tylko mamy ochotę możemy iść popływać – wystarczy wyjść przed dom i skoczyć do wody. Nie musimy planować wyprawy nad jezioro czy płacić za wstęp na miejski basen. Zresztą gdy wracamy zmęczeni z pracy po godzinie 16, to komu chce/opłaca się jechać na plaże? Co innego własny basen na podwórku – wystarczy zrzucić ubrania i zrobić kilka kroków.

Druga zaleta posiadania basenu dotyczy całkiem pokaźnej grupy ludzi, którzy zwyczajnie wstydzą się iść na plażę czy basen. We własnym ogródku nie ma jednak tego problemu, że czujemy się obserwowani i obgadywani przez innych. W tym przypadku pojawia się kolejna zaleta – pływanie to świetna forma rekreacji i aktywności fizycznej. Pływając regularnie, np. dwa razy w tygodniu zwiększymy kondycję oraz zrzucimy kilka zbędnych kilogramów. Godzina pływania na basenie to aż 500 kalorii mniej! W ten sposób polepszymy więc zdrowie i pozytywnie wpłyniemy na swój wygląd. Pływanie przynosi także wiele innych korzyści naszemu organizmowi: odciąża kręgosłup, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie czy zmniejsza obrzęki.

Jak pisaliśmy we wstępie, własny basen wcale nie jest czymś nierealnym. Wystarczy posiadać gotówkę, porównywalną choćby do wartości używanego samochodu albo remontu łazienki. Ile więc kosztuje basen? Ceny są zróżnicowane w zależności od rodzaju, wielkości, modelu. Trzymając się analogii z branżą motoryzacyjną – są auta osobowe, wyścigowe, ciężarowe. Każdy ma swoje przeznaczenie i podobnie jest z basenami – na rynku dostępne są baseny dmuchane, rozporowe, stelażowe czy poliestrowe. Z tym że trzeba sobie zdać sprawę, że jeśli zależy nam na takim, w którym możemy swobodnie pływać to należy kupić basen poliestrowy. Najlepiej w tym celu odwiedzić stronę www.basenyogrodowe24.pl – tam znajdziemy szeroki wybór, w zależności od potrzeb. Za 20 000 zł dostaniemy już bardzo przyzwoite baseny. Jako przykład można podać basen poliestrowy ENJOY o wymiarach 7,70 x 3,10 x 1,50M. Zestaw zawiera dwie dysze napływowe, skimmer, izolację niecki pianką poliuretanową. Forma i kolory ENJOY pozwalają na jego aranżację jako basen wewnętrzny lub zewnętrzny (basen ogrodowy).

Basen ogrodowy to bez wątpienia luksus, jednak taki, który jest na wyciągniecie ręki!

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *