Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie mieszkania

Kupienie mieszkania jest bardzo ważnym wydatkiem, który powinien być dobrze przemyślany. Wobec tego do tematu powinniśmy podejść profesjonalnie, aby nie podjąć decyzji, która będzie miała dla nas niekorzystne skutki. Jakie są najczęściej popełniane błędy przy kupnie własnego mieszkania?

Szukanie jak najniższych cen

Przy poszukiwaniu odpowiednich mieszkań często kierujemy się jak najniższą ceną, tym bardziej, że zwykle transakcja odbywa się z kredytem hipotecznym. Jednak w niskiej cenie nie dostaniemy wszystkiego – gorsza lokalizacja i drogie dojazdy, niepraktyczny układ mieszkania, wysokie koszty eksploatacji to wybrane z problemów. Wobec tego czasami lepiej zapłacić więcej, aby zakupić mieszkanie spełniające wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania. Także przy ewentualnej odsprzedaży będziemy mogli wtedy szybciej znaleźć zainteresowanych i zyskać wyższą cenę.

Niesprawdzenie dewelopera

Chociaż obecne przepisy prawa zabezpieczają kupujących nieruchomości w wyższym stopniu niż przed laty, to jednak nadal możemy narazić się na niebezpieczeństwo. Najlepiej sprawdzić dewelopera oraz samą inwestycję, na przykład przez internet. Warto też zobaczyć księgę wieczystą, a także dokumenty dotyczące nieruchomości, które powinien udostępnić nam deweloper.

Pobieżne przejrzenie umowy

Tylko niektórzy Polacy poświęcają czas na dokładne sprawdzenie zapisów w umowach, na przykład umowie przedwstępnej, rezerwacyjnej, a także umowie ostatecznej. Warto więc je przejrzeć, aby wiedzieć, co tak naprawdę sygnujemy. Powinniśmy też pamiętać o tym, by nie ustalać nic ustnie i najlepiej domagać się wszelkich potwierdzeń na piśmie.

Odbiór nieruchomości bez pomocy fachowca

Niezależnie od tego, czy interesują cię mieszkania w Lublinie czy w innym mieście, pamiętaj o tym, żeby zawsze dokładnie sprawdzać je przed odbiorem. Niestety, zdarzają się różne niedoróbki, które powinniśmy zgłosić w trakcie odbioru. Jeżeli nie znamy się na temacie, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firm, które oferują pomoc w odbiorach. Wszystkie zgłoszone usterki powinny być naprawione przez dewelopera.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *