Pokaz slajdówPolecamyPolecane wiadomościTurystyka

Samochodem na lotnisko. Gdzie zaparkować?

Wybranie odpowiedniego dojazdu na lotnisko jest często poważnym problemem, szczególnie wtedy, gdy port jest położony z dala od naszego miejsca zamieszkania. Wówczas zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem będzie pojechanie na lotnisko własnym autem. Często jednak pojawia się pytanie – gdzie wtedy zaparkować?

Mieszkający w tych miejscowościach, gdzie znajdują się porty lotnicze, a także w ich okolicy, mogą najczęściej dojechać do celu koleją, autobusami czy też wziąć taksówkę, która nie będzie kosztowała ich dużo. Jednak im dalej od lotniska, tym sprawa się komplikuje. Przy sprawdzaniu połączeń nierzadko okazuje, że czeka nas kilka przesiadek, a cała podróż potrwa bardzo długo. Ponadto narażamy się wtedy na ryzyko spóźnienia na samolot, ponieważ może się okazać, że jakiś środek komunikacji nie przyjedzie na czas.

Właśnie dlatego wiele osób posiadających własne auto decyduje się na samodzielny dojazd na lotnisko. Wtedy nie musimy przejmować się rozkładami jazdy, brakiem komfortu podczas naszej podróży czy też długim czasem dojazdu. Jedynie, o czym powinniśmy pamiętać, to sprawdzenie ewentualnych prac drogowych i korków, a także znalezienie odpowiedniego miejsca do zaparkowania pojazdu.

Przy praktycznie każdym porcie lotniczym znajdują się parkingi. Niestety, te zarządzane przez lotniska są głównie skierowane do osób chcących tylko na chwilę pozostawić auto, na przykład w oczekiwaniu na przylatującą osobę czy przy odwiezieniu jej na lotnisko. Gdy planujemy dłuższy pobyt, wtedy parkingi długoterminowe obsługiwane przez porty lotnicze mogą nas sporo kosztować.

Jest jednak alternatywa – prywatne parkingi położone w bliskiej odległości od lotniska. Wtedy za pozostawienie na nich auta możemy zapłacić o wiele mniej, a ponadto możemy liczyć na dodatkowe usługi, na przykład transfer na lotnisko. To wygoda i oszczędność w jednym!

Jeżeli wybierasz się na krakowskie lotnisko, wybierz nasz parking Balice Kraków Interparking Balice – zapewniamy niskie ceny, pełne bezpieczeństwo i dodatkowe usługi. Rezerwację można wykonać już teraz on-line!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *