Jak nie dać się oszukać przy kupowaniu auta używanego?

Czeka cię kupienie samochodu i chcesz zdecydować się na auto używane? W takim przypadku warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ znalezienie tego dobrego może trochę potrwać. Poza tym trzeba też wiedzieć, jak nie dać nabić się w butelkę przez nierzetelnych handlarzy. Podpowiadamy, co powinno od razu wzbudzić podejrzenia!

Do Polski w ostatnim roku trafiła rekordowa liczba samochodów używanych sprowadzanych od naszych zachodnich sąsiadów oraz z innych krajów Europy zachodniej. Niestety, wiele z nich to pojazdy, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Niedoświadczeni kupujący skuszeni okazją często decydują się na ich zakup, a to dopiero początek problemów. Samochód może szybko zacząć sprawiać kłopoty, wymagać coraz to większych nakładów finansowych, a nawet może sprawiać zagrożenie dla kierującego oraz dla jego bliskich.

Nie ma wyjątkowych okazji

Przede wszystkim należy oduczyć się tego, że na rynku motoryzacyjnym nie ma wyjątkowych okazji – samochodów w bardzo niskich cenach, znacznie niższych od innych w tej samej kategorii. W takiej sytuacji nie powinniśmy od razu dzwonić do sprzedawcy i umawiać się na transakcję, ponieważ najczęściej jest to pułapka. Auto jest w złym stanie, a nawet może być kradzione, a handlarz chce pozbyć się go jak najszybciej. Zatem za niska cena powinna od razu wzbudzić twoją czujność.

Nie wysyłaj zaliczek

Dzwoniąc do sprzedawców, których oferty znaleźliśmy w sieci, możemy natknąć się na takich, którzy wymagają wysłania zaliczki. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy nikomu przesyłać pieniędzy przed podpisaniem umowy – najczęściej taki handlarz znika wtedy z otrzymaną wpłatą, a niedoszłemu kupującemu pozostaje tylko zgłosić się na policję.

Zawsze sprawdzaj stan auta

Nie wierz w zapewnienia sprzedającego, że stan samochodu to „igła”. Większość z nich ma coś do ukrycia. Dlatego jeżeli nie znasz się na samochodach, wybierz się na sprawdzenie auta razem z kimś, kto ma rozeznanie. Możesz też poprosić o zbadanie auta w lokalnym warsztacie czy też skorzystać z usług firm, które zajmują się sprawdzaniem aut za opłatą.

Zatem jeżeli chcesz kupić używane samochody w Warszawie czy w innym mieście, miej się na baczności!

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *