RYNEK KOREPETYCJI, ROSNĄCY POTENCJAŁ

Rynek korepetycji wciąż się rozwija. Przestają one być opcją dla słabych uczniów i ubogich nauczycieli. Obecnie korepetycje pobierają zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy chcą nabywać nowe umiejętności lub rosnąć w siłę na obecnym rynku pracy. Nad tradycyjną szkołą zwycięża dostępność korepetycji i brak narzuconych z góry ram czasowych.

Czego najczęściej szukają uczniowie, a co dodają korepetytorzy?

Magiczną czwórkę przedmiotów najczęściej wyszukiwaną przez przyszłych uczniów stanowią język angielski, matematyka, niemiecki i chemia. W latach 2014-2015 zaobserwowano jednak wzrost popularność języka angielskiego i niemieckiego. Na drugie miejsce spadły fizyka i matematyka. Ostatnią pozycję pod względem ilości wyszukiwania zajął natomiast język polski.

W serwisie nie brakuje ogłoszeń z matematyki i języka angielskiego, więc osoby, które potrzebują wiedzy z tych przedmiotów szybko odnajdą odpowiedniego nauczyciela. Jednak korepetycje to nie tylko przedmioty szkolne. Na dodatkowych lekcjach możemy nauczyć się także nietypowych umiejętności. Spośród 182 przedmiotów w serwisie można odnaleźć ogłoszenia o lekcjach z języka dari, grafiki 3D, czy sztuki cyfrowej.

Kiedy i gdzie pojawia się najwięcej ogłoszeń korepetycji?

Ogłoszenia o korepetycjach są zamieszczane sezonowo. Najlepszym czasem na poszukiwania odpowiedniego korepetytora, jest okres od września do października. To właśnie wtedy, a także na początku drugiego semestru roku szkolnego, pojawia się najwięcej ofert.

Najwięcej ogłoszeń korepetycji pochodzi z województwa mazowieckiego (25% ogłoszeń). W statystykach króluje zwłaszcza stolica. Następne jest województwo śląskie z wynikiem 18,5%. Najmniej ogłoszeń pojawia się z województwa lubuskiego – jedynie 1,18% wszystkich ofert korepetycji.

Czas i miejsce korepetycji

Ograniczenia czasowe, ani miejsce nie stanowią przeszkody w przypadku korepetycji. Większość korepetytorów pracuje bowiem w tygodniu, a ponad 59.53% z nich wybiera też sobotę na prowadzenie zajęć. Najczęściej czas lekcji waha się w przedziale 45-90 minut z odpowiednio dobraną ceną. W przypadku dodatkowych lekcji najbardziej męczący aspekt stanowi często dojazd do nauczycieli, więc 75% z nich oferuje przeprowadzenie zajęć w domu ucznia.

Pełny raport dostępny jest na stronie: http://www.e-korepetycje.net/artykuly/rynek-korepetycji-rosnacy-potencjal

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *