Na czym polega projektowanie biurowców?

Wysokie biurowce na stałe wpisały się w obraz wszystkich dużych miast. Imponują one wysokością, wykorzystaniem nowoczesnych materiałów, a także innowacyjnością, która na tle miasta z zabytkowymi budowlami może okazać się ciekawą przeciwstawnością. Co jest najważniejsze w ich projektowaniu i jakie kryteria powinny spełniać?

Łatwy dojazd dużym atutem biurowca

Co jakiś czas pojawiają się nowe pomysły na projekty biurowców, które dążą do zapewnienia jak największej wygody oraz bezpieczeństwa znajdujących się w nim osób oraz estetyki przykuwającej wzrok mieszkańców i turystów. Jeżeli sami planujemy budowę takiego biurowca, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które mogą okazać się decydujące przy projektowaniu.

Jednym z nich jest lokalizacja. Warto pamiętać, że biurowiec położony w centrum miasta łatwiej przyciągnie klientów, ponieważ wiele osób ceni sobie bliskość i wygodę – zauważa projektant z firmy budowlanej Ribet zajmującej się m.in. projektowaniem biurowców i stawiającej w swoich projektach przede wszystkim na nowoczesność oraz komfort. Takie rozwiązanie sprawia, że mogą oni natknąć się na naszą firmę w trakcie codziennego spaceru, a jeżeli nawet są już umówieni na spotkanie, są w stanie bez kłopotu podjechać komunikacją miejską pod adres znajdujący się blisko centrum.

Nowoczesność i bezpieczeństwo zawsze w cenie

Każdy z nowych biurowców odznacza się nowoczesnością, na którą składają się: innowacyjna elewacja, przestronne parkingi podziemne, nowoczesne windy oraz wygodne pomieszczenia biurowe wewnątrz budynku. Te ostatnie powinny charakteryzować się ergonomicznym stanowiskiem pracy, które wyróżnia odpowiednie oświetlenie oraz klimatyzacja wpływające na komfort pracy. Przy projektowaniu biurowca należy również zadbać o względy bezpieczeństwa, czyli wyposażenie w nowoczesne systemy – alarmy przeciwpożarowe oraz kamery monitorujące obiekt. Ponadto należy uwzględnić trwałe i solidne materiały budowlane oraz posadzki antypoślizgowe. Zdarza się, że w środku znajduje się recepcja i pomieszczenie dla firmy ochroniarskiej, która wpływa na bezpieczeństwo osób przebywających w biurowcu. Wszystkie omówione elementy składają się na praktyczność oraz funkcjonalność budynku. Dzięki nim polskie biurowce dorównują już europejskim standardom i odpowiadają na zapotrzebowania ze strony klientów.

W projektowaniu i budowie domów, obiektów przemysłowych, budynków biurowych, marketów oraz galerii handlowych specjalizuje się polska firma budowlana Ribet. Dzięki współpracy z dostawcami i producentami materiałów budowlanych w całej Polsce, realizuje kontrakty jako generalny wykonawca wraz z materiałami.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *