Piękne włosy? Nic trudnego

Blond, rude lub kruczoczarne – bez względu na kolor, długość lub fakturę, włosy pozostają niekwestionowaną kobiecą ozdobą. Zazwyczaj rosną sobie spokojnie i bez większych problemów – tak przynajmniej powinno być w idealnym świecie. W tym realnym, a więc zdecydowanie mało idealnym, włosy poddawane są ciągłym próbom. Stres, zła dieta i nieodpowiednia pielęgnacja potrafią nieźle im dać w kość. Włosy stają się łamliwe, podatne na zniszczenia i wypadanie. Gorzej się też ma ich prezencja – są przesuszone, puszące się, z połamanymi końcami. Zaradzić możemy temu stosując się do kilku ważnych zasad dotyczących pielęgnacji naszych pukli.

Filozofia mycia

Odżywki, maseczki nic nie dadzą jeśli nie zaczniemy od podstawy, czyli mycia włosów. Ten etap jest niezbędny bez względu na typ posiadanych przez nas włosów. Nawet jeśli wydaje nam się, że nasze włosy nie przetłuszczają się w ogóle a nasze włosy przypominają mocno wyschnięty stóg siana, to i tak musimy od czasu do czasu zafundować im oczyszczenie z tego co nagromadziło się na ich powierzchni.

Preparaty pielęgnujące i stylizujące, kurz, bród i wszelkie zanieczyszczenia z powietrza – to wszystko ląduje na naszych włosach i po jakimś czasie tworzy mało estetyczną warstewkę (włosy są wtedy matowe i nieprzyjemne w dotyku). Najlepiej z takimi zanieczyszczeniami, a także z sebum nagromadzonym na naszych włosach, poradzi sobie szampon do włosów. Te najnowszej generacji są dość łagodne w działaniu, nie musimy się więc obawiać ich niszczącego działania na nasze włosy. Jeśli jednak boimy się wysuszającego działania szamponu, warto spróbować z delikatnymi szamponami dla dzieci lub szamponami z dodatkiem naturalnych olejków. Te ostatnie dodatkowo zabezpieczą włosy przed działaniem detergentów.

Jednak bez względu na rodzaj użytego przez nas szamponu ważne jest jedno – dobre spłukanie preparatu.

Czas na odżywianie

Gdy nasze włosy są już świeże i czyste, to znak, że nadszedł czas na kolejny etap w walce o piękne włosy – odżywianie. Większość odżywek i masek do włosów należy kłaść na świeżo umyte włosy, pozbawione warstwy brudu. W takie włosy składniki wzbogacające wybraną przez nas maseczkę mają większą szansę przeniknąć.

Maskę najlepiej pozostawić na kilka minut pod ciepłym kompresem. Dobrze się tutaj sprawdza folia i ręcznik ogrzany na kaloryferze lub suszarką do włosów.

Niektóre maski o bogatszym składzie nakłada się przed myciem. Taki zabieg powoduje, że maseczka nie obciąża włosów, dlatego dobrze się też sprawdzi przy włosach delikatnych, skłonnych do obciążeń oraz wtedy, gdy nasza maska lub odżywka zbytnio obciąża nasze włosy. W ten sam sposób stosujemy modne ostatnio olejki do włosów (w tym przypadku, do mycia włosów przykładamy się wyjątkowo starannie).

Działamy od wewnątrz

Ważnym czynnikiem determinującym zdrowie naszych włosów jest dieta. Często, w zabieganiu i pośpiechu, zapominamy dostarczać naszemu organizmowi niezbędnych składników pokarmowych. Odbija się to w pierwszej kolejności na włosach i paznokciach. Na dobrze dobraną i zbilansowaną dietę powinniśmy zwracać uwagę cały rok, jednak wiosną i jesienią może zajść konieczność suplementacji niektórych składników i witamin. Jeśli w tym okresie zauważymy, że nasze włosy zaczęły nadmiernie wypadają, poszukajmy w aptekach preparatów zawierających skrzyp, selen i drożdże.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *