Obrona pracy magisterskiej już za Tobą, a Ty chcesz się dalej kształcić? Wybierz dobre studia podyplomowe!

W dzisiejszych czasach niestety coraz częściej zdarza się, że studia magisterskie nie są w stanie zapewnić pracy na odpowiednim poziomie czy stanowisku. W takiej sytuacji możliwe są trzy wyjścia. Absolwent przyjmie pracę na niższej pozycji, licząc na to, że prędzej czy później znajdzie coś lepszego. Może także spróbować się przebranżowić, podejmując się ukończenia konkretnych kursów. Oznacza to jednak, że zmarnował pięć lat, które poświęcił na studia wyższe. Jest jeszcze jednak trzecie rozwiązanie, a mianowicie dalsze kształcenie w wybranym kierunku.

Dlaczego studia podyplomowe?

Absolwenci studiów wyższych często wybierają tak zwane podyplomówki, czyli dalsze kształcenie. Coraz więcej studentów wybiera także naukę na kilku kierunkach. W ten sposób mają oni większą szansę na znalezienie satysfakcjonującego zajęcia zaraz po studiach. Absolwenci dwóch czy trzech kierunków są również bardziej konkurencyjni na rynku pracy. Dobrze jest wybrać takie studia, dzięki którym będziemy mieć zapewnioną pracę, a które będą się uzupełniały. Dobrym wyjściem w tej sytuacji będą finanse i rachunkowość. Niestety w dobie kryzysu ekonomicznego posiadanie tylko jednego tytułu naukowego niczego nie gwarantuje. Poza tym takie studia przekazują tylko ogólną wiedzę na temat zagadnień różnego typu, przekazując wiedzę ogólną na dany temat. Dlatego warto zdecydować się na studia podyplomowe na przykład w Sopockiej Szkole Wyższej, które ukierunkują studenta na konkretny zawód, a wybór takich kierunków jak finanse i rachunkowość zwiększa naszą szanse na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia.

144160574744892900

Oferta edukacyjna

Sopocka Szkoła Wyższa posiada dwa wydziały: w Sopocie oraz Chojnicach. Ten pierwszy, jeśli chodzi o studia podyplomowe, oferuje studiowanie na wydziale Ekonomiczno-Społecznym bądź Architektonicznym. W ich skład wchodzą takie kierunki jak Architektoniczne Projektowanie Światła, Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami czy Rachunkowość i Finanse. Oddział w Chojnicach na tym polu skupia się tylko na trzech kierunkach, a są nimi Audyt i Kontrola Wewnętrzna w Gospodarce i Administracji, Rachunkowość i Finanse oraz Zarządzanie Projektami Informatycznymi. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się ten drugi, który na wydziale w Sopocie ma już swoją ósmą edycję. To kierunek, który wciąż jest oblegany, dlatego nie powinien dziwić fakt, że został on utworzony na dwóch wydziałach.

Studia podyplomowe na SSW

Rachunkowość i finanse to kierunek bardzo praktyczny i ważny w dzisiejszych czasach. Takie studia w Sopockiej Szkole Wyższej pozwolą studentowi na zapoznanie się z zasadami prowadzenia ksiąg rachunkowych w przedsiębiorstwie, sposobami rozliczania kosztów w firmie czy budżetowania dochodów i rozchodów. W ramach tego kierunku studenci mogą nabyć praktyczne umiejętności w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych. Jest to nowoczesna rachunkowość, potrzebna we współczesnych przedsiębiorstwach. SSW w praktyczny sposób przygotowuje nie tylko przyszłych księgowych, ale także architektów i czy audytorów. Dodatkowo kierunek Audyt i Kontrola Wewnętrzna w Gospodarce i Administracji realizowane są we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej.

Współcześnie studia magisterskie to za mało. Młodzi ludzie nawet po ich ukończeniu często nie mogą znaleźć pracy i wciąż pragną się kształcić. Mogą im to zapewnić takie uczelnie jak SSW, stawiające nie na suchą wiedzę, ale praktyczne przygotowanie do zawodu. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać taki kierunek, po którym nie będzie problemów ze znalezieniem pracy, czyli na przykład rachunkowość i finanse.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

 1. Avatar
  Marek W. Sierpień 21, 2019

  Coraz częściej bywa że umiejętności zdobyte na studiach nie są niewystarczające – http://www.kursy24h.pl/ na kursach i szkolenia można zdobyć cenna praktyczną i efektywną wiedzę pomocną w pracy.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *