Gdzie w Warszawie kupić mieszkanie?

Warszawa obecnie jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Coraz więcej osób przeprowadza się do niej kuszonych niskim bezrobociem oraz możliwościami rozwoju osobistego.

Gdzie zatem warto jest kupić mieszkanie? Wszystko zależy od naszych preferencji. Jedna osoba będzie znacznie lepiej czuła się w centrum miasta, ktoś inny będzie cenił cisze oraz spokój, które oferują bardziej oddalone od Śródmieścia dzielnice. Warto jest zwracać uwagę przede wszystkim na transport. Komunikacja z roku na rok coraz bardziej się poprawia, ale jest wiele dzielnic, z których dojazd do centrum potrafi zająć prawie godzinę dziennie. Ceny metra kwadratowego ściśle zależą od położenia mieszkania. Lokum w centrum miasta może kosztować o ponad 50% drożej niż ten sam metraż w spokojniejszej dzielnicy.

mieszkanie

            Poważnym dylematem jest również to czy kupić mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego. Staje przed nim praktycznie każda osoba, która planuje zakup swojego własnego kąta. Mieszkania na rynku wtórnym są nieco tańsze niż mieszkania deweloperskie. Z drugiej strony nowe mieszkanie to znacznie lepsze technologie, nowsze materiały budowlane. Niższe koszty utrzymania. W przypadku takiego mieszkania jest również o wiele mniejsze ryzyko tego, że straci w przyszłości na wartości.

            W tym świetle ciekawie przedstawiają się mieszkania położone na Bielanach. Obecnie realizowane jest tam wiele nowych inwestycji deweloperskich jak na przykład Metrobielany, które oferuje nam mieszkanie Bielany. Dzielnica staje się coraz bardziej popularna wśród młodych warszawiaków. Osiedle jest zielone oraz spokojne. Znajduje się tam również stacja metra, która gwarantuje bardzo dobre skomunikowanie z centrum. Dzięki niej można wygodnie oraz szybko przemieścić się z mieszkania do miejsca pracy. Ceny mieszkań są na rozsądnym poziomie tak, więc można sobie pozwolić na większy metraż w cenie kawalerki w centrum.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *