E-learning nauczanie przyszłości

Chcesz zdobywać wiedzę, ale liczne obowiązki mocno ograniczają Twój czas? Chcesz uczyć się bez konieczności wychodzenia ze swojego domu? Przeczytaj więc na temat e-learningu – nauczania przyszłości, coraz popularniejszego trendu.

Czym dokładnie jest e-learning? To coś więcej niż tylko używanie komputera w czasie nauki bądź kurs prowadzony online. To uczenie się z wykorzystaniem wszelkich dostępnych mediów elektronicznych, między innymi komputerów osobistych, Internetu, nagrań audio i wideo, telewizji interaktywnej. Dzięki niemu możliwe jest zdobywanie wiedzy z przeróżnych dziedzin i ukończenie kursów, szkoleń, a także studiów bez wychodzenia z domu. Zarówno ta, jak i wiele więcej zalet sprawiają, że e-learning jest coraz chętniej wykorzystywany przez wiele firm i instytucji, a także szkół.

glückliche studentin im unterricht

Jedną z nich jest między innymi Gdańska Szkoła Wyższa. Osoby na niej studiujące mogą brać nieodpłatny udział w kilku takich kursach e-learningowych. Mogą się uczyć na przykład języków obcych: angielskiego na poziomach A1 – B2, niemieckiego na poziomach A1 – B1 oraz Business English. Ten ostatni kurs doskonale przygotowuje do egzaminu TOEIC (certyfikaty znajomości języka angielskiego w środowisku pracy). Kolejnym z dostępnych szkoleń jest „Pamiętaj” – skutecznie wspomagający procesy pamięciowe. Piąty – „Pisz” – rozwija umiejętność szybkiego, bezwzrokowego pisania na klawiaturze.

Jakie zalety wiążą się z taką nauką?

Oszczędność czasu i pieniędzy. Masz wiele zajęć? Dorabiasz lub pracujesz? Mieszkasz daleko od uczelni i dojazdy zabierają Ci mnóstwo czasu? Dzięki uczeniu się na odległość zdobywasz wiedzę wtedy, kiedy masz na to najdogodniejszy czas. Nie wydajesz też pieniędzy na bilety lub paliwo – uczysz się bez wychodzenia z domu.

Nauka dopasowana jest do Twojego tempa. Mimo, że z całego kursu może korzystać praktycznie dowolna, nieograniczona liczba osób, Ty uczysz się w takim tempie, na jakie tylko masz ochotę i na jakie pozwalają Twoje warunki. W przypadku zajęć na uczelni profesor nie zawsze ma możliwość, by poświęcić więcej czasu na dokładniejsze wyjaśnienie tematu lub rozwianie wątpliwości. Natomiast e-learning i stosowane w jego czasie pomoce audiowizualne pozwalają Ci lepiej zapoznać się z materiałem: możesz zatrzymać się i przewinąć kurs do momentu, z którym chciałbyś zapoznać się jeszcze raz.

Dzięki takim licznym pomocom multimedialnym kurs ten jest również bardziej zróżnicowany oraz ciekawszy. Każdy uczeń może łatwiej znaleźć coś, co będzie mu odpowiadać i pomoże mu łatwiej się uczyć. Wymienione już kursy, oferowane przez Gdańską Szkołę Wyższą, również zawierają takie elementy. Oto niektóre z nich: dialogi i systemy rozpoznawania mowy, które utrwalają prawidłowy akcent i poprawną wymowę podczas nauki języka; zdjęcia, filmy, animacje 3D i interaktywne gry edukacyjne pobudzające zmysły – w tym wzrok – i inteligencję oraz ułatwiające zapamiętywanie materiału.

Kolejna korzyść wiąże się z monitorowaniem postępów. Ciężko sobie wyobrazić profesora, który miałby czas i możliwości, by poświęcić większą uwagę każdemu z kilkuset studentów. Natomiast e-learning, jako rodzaj kursu indywidualnego, daje możliwość nadzorowania nauki każdego ucznia z osobna. Na pewno pozwoli Ci to zdobyć większą wiedzę.

Przyznasz chyba, że e-learning rzeczywiście ma wiele do zaproponowania. Czy więc zainteresujesz się tym trendem wyznaczającym przyszłość nauczania?

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 
This site is protected by Comment SPAM Wiper.