E-learning nauczanie przyszłości

Chcesz zdobywać wiedzę, ale liczne obowiązki mocno ograniczają Twój czas? Chcesz uczyć się bez konieczności wychodzenia ze swojego domu? Przeczytaj więc na temat e-learningu – nauczania przyszłości, coraz popularniejszego trendu.

Czym dokładnie jest e-learning? To coś więcej niż tylko używanie komputera w czasie nauki bądź kurs prowadzony online. To uczenie się z wykorzystaniem wszelkich dostępnych mediów elektronicznych, między innymi komputerów osobistych, Internetu, nagrań audio i wideo, telewizji interaktywnej. Dzięki niemu możliwe jest zdobywanie wiedzy z przeróżnych dziedzin i ukończenie kursów, szkoleń, a także studiów bez wychodzenia z domu. Zarówno ta, jak i wiele więcej zalet sprawiają, że e-learning jest coraz chętniej wykorzystywany przez wiele firm i instytucji, a także szkół.

glückliche studentin im unterricht

Jedną z nich jest między innymi Gdańska Szkoła Wyższa. Osoby na niej studiujące mogą brać nieodpłatny udział w kilku takich kursach e-learningowych. Mogą się uczyć na przykład języków obcych: angielskiego na poziomach A1 – B2, niemieckiego na poziomach A1 – B1 oraz Business English. Ten ostatni kurs doskonale przygotowuje do egzaminu TOEIC (certyfikaty znajomości języka angielskiego w środowisku pracy). Kolejnym z dostępnych szkoleń jest „Pamiętaj” – skutecznie wspomagający procesy pamięciowe. Piąty – „Pisz” – rozwija umiejętność szybkiego, bezwzrokowego pisania na klawiaturze.

Jakie zalety wiążą się z taką nauką?

Oszczędność czasu i pieniędzy. Masz wiele zajęć? Dorabiasz lub pracujesz? Mieszkasz daleko od uczelni i dojazdy zabierają Ci mnóstwo czasu? Dzięki uczeniu się na odległość zdobywasz wiedzę wtedy, kiedy masz na to najdogodniejszy czas. Nie wydajesz też pieniędzy na bilety lub paliwo – uczysz się bez wychodzenia z domu.

Nauka dopasowana jest do Twojego tempa. Mimo, że z całego kursu może korzystać praktycznie dowolna, nieograniczona liczba osób, Ty uczysz się w takim tempie, na jakie tylko masz ochotę i na jakie pozwalają Twoje warunki. W przypadku zajęć na uczelni profesor nie zawsze ma możliwość, by poświęcić więcej czasu na dokładniejsze wyjaśnienie tematu lub rozwianie wątpliwości. Natomiast e-learning i stosowane w jego czasie pomoce audiowizualne pozwalają Ci lepiej zapoznać się z materiałem: możesz zatrzymać się i przewinąć kurs do momentu, z którym chciałbyś zapoznać się jeszcze raz.

Dzięki takim licznym pomocom multimedialnym kurs ten jest również bardziej zróżnicowany oraz ciekawszy. Każdy uczeń może łatwiej znaleźć coś, co będzie mu odpowiadać i pomoże mu łatwiej się uczyć. Wymienione już kursy, oferowane przez Gdańską Szkołę Wyższą, również zawierają takie elementy. Oto niektóre z nich: dialogi i systemy rozpoznawania mowy, które utrwalają prawidłowy akcent i poprawną wymowę podczas nauki języka; zdjęcia, filmy, animacje 3D i interaktywne gry edukacyjne pobudzające zmysły – w tym wzrok – i inteligencję oraz ułatwiające zapamiętywanie materiału.

Kolejna korzyść wiąże się z monitorowaniem postępów. Ciężko sobie wyobrazić profesora, który miałby czas i możliwości, by poświęcić większą uwagę każdemu z kilkuset studentów. Natomiast e-learning, jako rodzaj kursu indywidualnego, daje możliwość nadzorowania nauki każdego ucznia z osobna. Na pewno pozwoli Ci to zdobyć większą wiedzę.

Przyznasz chyba, że e-learning rzeczywiście ma wiele do zaproponowania. Czy więc zainteresujesz się tym trendem wyznaczającym przyszłość nauczania?

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *