Najpopularniejsze ładunki i kierunki przewozów w transporcie samochodowym

Na terenie naszego kraju transport odbywa się najczęściej w obrębie jednego województwa, a najpopularniejszym kierunkiem transportu zagranicznego są Niemcy i Wielka Brytania, wśród przewożonych ładunków przeważają te powyżej 20 ton – wynika z analizy 2000 zapytań ofertowych złożonych w serwisie www.oferteo.pl.

Prezentowane dane mogą być szczególnie istotne dla osób chcących rozpocząć swoją działalność na rynku usług transportowych.

Transport krajowy a zagraniczny

Jak wynika z przeprowadzonej analizy, na polskim rynku istnieje podobne zapotrzebowanie na transport krajowy (51% zapytań), jak i zagraniczny (49% zapytań).

Transport krajowy odbywa się najczęściej w obrębie jednego województwa, a najaktywniejsze regiony to dolnośląskie, śląskie i mazowieckie.

Transport pomiędzy województwami najczęściej odbywa się między: śląskim a dolnośląskim (3%), śląskim i mazowieckim (2%), wielkopolskim
i mazowieckim (2%) oraz małopolskim i mazowieckim (2%).

Towary najczęściej importujemy i eksportujemy do krajów Unii Europejskiej, wśród których wymieniane są przede wszystkim: Niemcy (20% wszystkich zapytań dotyczących transportu międzynarodowego), Wielka Brytania (17%), Francja (12%) oraz Włochy (8%).

Przewożone ładunki

Wśród towarów transportowanych na terenie naszego kraju, najczęściej wymieniane są: materiały budowlane (19%), meble (9%), maszyny budowlane i rolnicze (8%) oraz samochody i motocykle (6%).

Według danych z serwisu Oferteo.pl, do krajów Europy Zachodniej eksportujemy głównie materiały budowlane, drewno, meble, makulaturę oraz –  w mniejszym stopniu – samochody. Importujemy natomiast przede wszystkim auta – transportu samochodów do Polski dotyczyło aż 22% wszystkich zapytań.

Transport lekki czy ciężki?

Analizowane zapytania z serwisu Oferteo.pl wskazują, że transportu ładunków poniżej 3,5t poszukiwało 27% użytkowników,  od 3,5 do 10 ton 15%, od 10 do 20ton – 10%, natomiast powyżej 20 ton 48%. Zarówno w transporcie krajowym, jak i zagranicznym.

Jak działa Oferteo.pl?

Za pośrednictwem www.oferteo.pl , zarejestrowani w serwisie Dostawcy towarów i Wykonawcy usług mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub towaru, mogą w jednym miejscu, bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert, Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

 

O OFERTEO

Oferteo.pl z siedzibą we Wrocławiu to serwis internetowy, którego głównym celem jest ułatwienie dokonywania transakcji handlowych, a w szczególności kontaktowanie potencjalnych nabywców z najlepszymi dostawcami produktów i usług. Platforma istnieje od 2008 roku.

Więcej na www.oferteo.pl .

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *