Co wybrać drewno, karton czy plastik?

Każdy przedsiębiorca, który staje przed wyborem rodzaju pojemników transportowych, zastanawia się na co się zdecydować. Czy mają to być drewniane skrzynie, plastikowe pojemniki czy pudełka kartonowe? Każde z tych tworzyw ma swoje zalety, jednakże w wielu sytuacjach,bardziej opłacalne jest wybranie pojemnika z tworzywa sztucznego.

Najtańszym rozwiązaniem są oczywiście pudła kartonowe, jednakże te ograniczają przedsiębiorcę, ponieważ można w nich przechowywać tylko określone typy produktów. Nie mogą to być produkty mokre, ciężki ani ostre. Karton nie jest także wytrzymałym materiałem. Drewno znów jest wytrzymałe ale nadal nie nadaje się do przechowywania wszelkich substancji płynnych. Drewno tak jak i karton nie zniosą dobrze wilgoci oraz szybko się zniszczą. Alternatywą dla tych dwóch rodzajów pojemników są pojemniki plastikowe. Są przede wszystkim wytrzymałe i nie zniszczą się pod wpływem wody czy innych warunków atmosferycznych.

paleta-plastikowa-magazyn

Gdzie sprawdzą się pojemniki plastikowe? Szczególnie w tych miejscach, w których mają posłużyć dłużej. Jeden plastikowy pojemnik może służyć nieograniczoną ilość razy. W przypadku kartonu czy drewna ich żywotność kończy się bardzo szybko, natomiast pojemniki plastikowe są wytworzone z bardzo wytrzymałego na wszelkie czynniku tworzywa sztucznego, które sprawia, że zakup pojemników plastikowych możemy potraktować, jako inwestycję, która bardzo szybko się zwróci.

Zaletą pojemników plastikowych, jest także możliwość przewożenia wielu produktów, których transport, musielibyśmy wykluczyć decydując się na pudła kartonowe lub drewniane. Mowa tutaj chociażby o substancjach chemicznych lub żywności. Żywność, o ile jeszcze moglibyśmy przewieźć w jakiś sposób w drewnianej skrzynce, to już karton całkowicie odpada. Oczywiście po przewiezieniu na przykład ryb, których zapach ciężko jest usunąć, drewniana skrzynka byłaby do wrzucenia, natomiast pojemnik plastikowy wystarczy tylko umyć oraz porządnie zdezynfekować. Po tych czynnościach nadaje się do ponownego użytku i transportu zupełnie innej zawartości, bez żadnej szkody.

Utz Group Polska – producent produktów z tworzywa sztucznego.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *