Regał do wysokiego składowania palet – jak wybrać odpowiedni?

Jednym z najcenniejszych zasobów w magazynie, w którym składowane są różne rzeczy, jest miejsce do składowania palet. Każdy, nawet najbardziej obszerny magazyn, ma ograniczoną ilość miejsca, dlatego tak istotne jest to, aby szukać rozwiązań pozwalających na składowanie zarówno towarów spaletyzowanych, jak i tych, które na paletach nie stoją. Jednym z rozwiązań, które można zastosować są paletowe regały. Zastosowanie regałów paletowych sprawia, że można palety składować w sposób pionowy. W jaki jednak sposób wybrać odpowiedni regał? Czym się kierować i gdzie można je znaleźć?

Regał paletowy – czym jest i do czego służy? Jak można go wykorzystać?

Regał paletowy stanowi wyposażenie magazynu, w którym odbywa się składowanie towarów dużej różnorodności. Regał pozwala na zmieszczenie na ograniczonej powierzchni większej ilości palet z towarem. Można powiedzieć, że pozwala na zwolnienie dodatkowej przestrzeni tam, gdzie jest ona najcenniejsza i najbardziej pożądana. Regały świetnie sprawdzą się w samodzielnych magazynach, w supermarketach, hipermarketach a także w innych wielkopowierzchniowych miejscach, gdzie składowane są towary najróżniejszego typu.

Czym powinny charakteryzować się dobre regały paletowe – jakie powinny być ich cechy?

Na co zwrócić uwagę wybierając nowe regały paletowe? Na pewno istotną kwestią jest maksymalne obciążenie półki. Regał magazynowy powinien być jak najtrwalszy i mieć najlepszą nośność, jaką da się znaleźć. Ponadto ważna jest także kwestia gwarancji – im dłużej będzie obowiązywała, tym lepiej. Wybierając system regałów warto zwrócić uwagę również na to z jakich materiałów będą one wykonane. To od nich zależy wytrzymałość regału. Ile będziesz mieć miejsca do składowania towarów, czy będą to regały wjezdne a może jeszcze jakieś inne? Cech, na które warto zwrócić uwagę jest więc dość sporo. 

Gdzie znaleźć solidne regały magazynowe paletowe – gdzie je kupić?

Jeżeli chcesz kupić solidny regał paletowy to doskonałym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań będzie internet. To właśnie tam znajdziesz sklepy producentów regałów magazynowych, które będziesz mógł wykorzystać w swoim magazynie do regały do składowania palet. Warto zatem po przeanalizowaniu wszystkich wymagań, sprawdzić jakie palety je spełniają i wybrać właśnie je. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *