Jak odnowić nasze pierwsze biuro unikając kosztownego remontu?

Zakładając pierwszą działalność, szukamy oszczędności na każdym kroku. Największe koszty wiążą się z reguły z otworzeniem biura, dlatego wybieramy jak najtańsze lokale, które często wymagają remontu. Według najnowszego raportu Instytutu Ekonomicznego NBP ceny materiałów oraz usług budowlanych będą tanieć, dlatego jest to słuszne rozwiązanie. Od czego zatem zacząć?

W dobie zaostrzonej konkurencji wygląd naszego lokalu ma istotne znaczenie. Może on świadczyć nie tylko o naszym profesjonalizmie, ale także o kondycji firmy. Warto więc zastanowić się, jak osiągnąć kompromis pomiędzy estetycznym wykończeniem a możliwie najniższym kosztem inwestycji. Znaczną część pracy i środków pochłania nam odnowienie sufitu. Na szczęście oferta rozwiązań na rynku budowlanym jest obecnie na tyle szeroka, że z łatwością poradzimy sobie z tym wyzwaniem.

Jak wygląda montaż?

Sufity podlegają eksploatacji niezależnie od materiału, z którego są wykonane. Z biegiem lat na ich powierzchni mogą pojawiać się zabrudzenia oraz różne uszkodzenia, takie jak zacieki powstałe wskutek nadmiaru wilgoci czy łuszcząca się farba. Podejmując się naprawy, dodatkowych problemów może przysporzyć nam stara instalacja np. elektryczna i widoczne kable, ponieważ ukrycie ich zwiększy koszty przedsięwzięcia. Skutecznym rozwiązaniem jest montaż sufitu podwieszanego, który pozwoli nam schować wszelkie niedociągnięcia oraz instalacje na suficie.

Zamontowanie sufitu podwieszanego jest bardzo proste. W zależności od producenta mamy do wyboru różne systemy montażowe, których instalacja sprowadza się do podwieszania konstrukcji nośnej oraz założenia płyt sufitowych. Duże znaczenie w tym procesie mają właściwości płyt sufitowych. – Jednym z kluczowych czynników podczas montażu jest waga płyt. Płyty ze skalnej wełny mineralnej są  ok. 75% lżejsze od paneli gipsowych, dzięki czemu z bez problemu możemy je  przenosić – mówi Andrzej Skrzypczak z firmy Rockfon. Mała waga wpływa również na możliwość zastosowania płyt o większych wymiarach modularnych bez ryzyka nadmiernego obciążenia stropu.

Ważne jest też to, że docinając płyty nie potrzebujemy do tego specjalistycznych narzędzi – wystarczy użyć noża do wykładzin czy tapet. Podczas docinania płyt ze skalnej wełny mineralnej nie powstaje uciążliwy pył, więc można wykonywać te prace wewnątrz budynku.

Co warto wiedzieć o czyszczeniu?

Płyty z wełny skalnej są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, dlatego nie będziemy musieli ich cyklicznie odnawiać, co zredukuje kolejne koszty. W zależności od ich powierzchni można je czyścić za pomocą szczotki z miękkim włosiem bądź wilgotną ściereczką. Umożliwia to usuwanie kurzu i innych osadów bez ryzyka zadrapania czy uszkodzenia płyty.

Regularne usuwanie kurzu wpływa nie tylko na estetykę i zdrowy mikroklimat pomieszczeń, ale również na warunki oświetleniowe. Czysty sufit lepiej odbija światło, dzięki czemu w pomieszczeniu będzie jaśniej, a praca stanie się bardziej komfortowa.

Duże możliwości wyboru kształtu i kolorów sufitu

Tradycyjny sufit podwieszany kojarzy się z bielą. Obecnie jednak oferta rynkowa jest tak rozbudowana, że możemy wybierać spośród szerokiej gamy kolorów. Dostępne są np. płyty czerwone, niebieskie czy czarne.

Łączenie płyt sufitowych o różnych kolorach czy kształtach pozwoli nam uzyskać bardzo ciekawy i niestandardowy efekt wizualny – proponuje Andrzej Skrzypczak.

Aby stworzyć indywidualne wnętrze, poza doborem koloru, możemy także wybierać spośród płyt o różnych wymiarach czy rodzajach krawędzi.

O firmie

Rockfon jest jednym z największych dostawców akustycznych sufitów podwieszanych w Europie. Produkty marki produkowane są w Holandii, Francji i Polsce – w Cigacicach. Rockfon ma w swojej ofercie szeroką gamę produktów z wełny skalnej, które spełniają zarówno surowe wymogi bezpieczeństwa pożarowego i właściwości akustycznych, jak również estetyki pomieszczeń. Sufity Rockfon można stosować we wszystkich rodzajach budynków. Rockfon jest częścią międzynarodowego koncernu Rockwool International Group, największego na świecie producenta wyrobów ze skalnej wełny mineralnej. Więcej informacji na temat firmy Rockfon: www.rockfon.pl
Strona producenta: www.rockfon.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *