Skoki spadochronowe – teraz dostępne dla wszystkich!

Wydawało ci się od zawsze, że skoki spadochronowe to rozrywka tylko dla doświadczonych, wytrenowanych i z żelaznym zdrowiem? Nic bardziej błędnego! Teraz skacze coraz więcej osób, a to wszystko dzięki skokom tandemowym. Na czym polegają i ile kosztują?

141778255013289200

Szkoły spadochronowe cieszą się obecnie dużym powodzeniem wśród tych, którzy chcą spełniać swoje marzenia o lataniu w przestworzach bez żadnych ograniczeń. Skoki tandemowe, które popularne są od kilku lat, przyciągają młodszych i starszych. Także wybierane są w formie niecodziennej niespodzianki, na przykład na urodziny czy też na wieczór kawalerski, panieński czy w prezencie ślubnym.

Na czym polega skok tandemowy?

W tandemie skacze się wspólnie z instruktorem. To powoduje, że do skoku nie trzeba mieć żadnego szczególnego przygotowania – treningu, szkolenia, badań lekarskich. Za stronę techniczną wydarzenia odpowiada doświadczony w tej dziedzinie specjalista oraz zaawansowany sprzęt spadochroniarski i uprzęż, która łączy uczestników skoku. Skacze się z wysokości albo 3000 metrów, co daje 30 sekund wolnego spadania, albo 4000 metrów – 60 sekund wolnego spadania. Po otwarciu spadochronu uczestnicy swobodnie opadają na trawiastą płytę lądowiska – lądowanie jest miękkie i nie ma ryzyka urazów.

Atutem skoków tandemowych jest ich dostępność. Teraz skakać może prawie każdy – nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego jest to rozrywka również dla młodzieży i dzieci, ale z małymi zastrzeżeniami. W przypadku osób poniżej 18. roku życia potrzebne jest upoważnienie opiekuna, także należy mieć nie więcej niż 100 kilogramów i nie mniej niż 120-140 centymetrów zależnie od szkoły. Również w skokach nie mogą brać udziału osoby z ostrymi stanami chorobowymi układu oddechowego, układu krążenia, łamliwością kości czy epilepsją.

Gdzie skoczyć w tandemie?

Skoki organizowane są na terenie całej Polski, głównie na nieczynnych już komercyjnie lądowiskach. Jedna z najpopularniejszych szkół – Skydive – prowadzi je w miejscowościach Kruszyn pod Włocławkiem, w Przasnyszu oraz w Kamieniu Śląskim. Ceny rozpoczynają się od 550 złotych, ale warto szukać obniżek, aby zapłacić jeszcze mniej. Za około 250 złotych można wykupić usługę wideofilmowania swojego wyczynu – warto, żeby mieć niezwykłą pamiątkę. Skok można kupić również w formie vouchera upominkowego pod adresem: http://www.skydive.pl/tandem-rejestruj/zaproszenie/.

Jeżeli zatem chcesz spełnić swoje marzenia o skoku spadochronowym lub zależy ci na tym, aby zrobić bliskiej osobie niespodziankę, wykup skok tandemowy!

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 
This site is protected by Comment SPAM Wiper.