Skoki spadochronowe – teraz dostępne dla wszystkich!

Wydawało ci się od zawsze, że skoki spadochronowe to rozrywka tylko dla doświadczonych, wytrenowanych i z żelaznym zdrowiem? Nic bardziej błędnego! Teraz skacze coraz więcej osób, a to wszystko dzięki skokom tandemowym. Na czym polegają i ile kosztują?141778255013289200

Szkoły spadochronowe cieszą się obecnie dużym powodzeniem wśród tych, którzy chcą spełniać swoje marzenia o lataniu w przestworzach bez żadnych ograniczeń. Skoki tandemowe, które popularne są od kilku lat, przyciągają młodszych i starszych. Także wybierane są w formie niecodziennej niespodzianki, na przykład na urodziny czy też na wieczór kawalerski, panieński czy w prezencie ślubnym.

Na czym polega skok tandemowy?

W tandemie skacze się wspólnie z instruktorem. To powoduje, że do skoku nie trzeba mieć żadnego szczególnego przygotowania – treningu, szkolenia, badań lekarskich. Za stronę techniczną wydarzenia odpowiada doświadczony w tej dziedzinie specjalista oraz zaawansowany sprzęt spadochroniarski i uprzęż, która łączy uczestników skoku. Skacze się z wysokości albo 3000 metrów, co daje 30 sekund wolnego spadania, albo 4000 metrów – 60 sekund wolnego spadania. Po otwarciu spadochronu uczestnicy swobodnie opadają na trawiastą płytę lądowiska – lądowanie jest miękkie i nie ma ryzyka urazów.

Atutem skoków tandemowych jest ich dostępność. Teraz skakać może prawie każdy – nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego jest to rozrywka również dla młodzieży i dzieci, ale z małymi zastrzeżeniami. W przypadku osób poniżej 18. roku życia potrzebne jest upoważnienie opiekuna, także należy mieć nie więcej niż 100 kilogramów i nie mniej niż 120-140 centymetrów zależnie od szkoły. Również w skokach nie mogą brać udziału osoby z ostrymi stanami chorobowymi układu oddechowego, układu krążenia, łamliwością kości czy epilepsją.

Gdzie skoczyć w tandemie?

Skoki organizowane są na terenie całej Polski, głównie na nieczynnych już komercyjnie lądowiskach. Jedna z najpopularniejszych szkół – Skydive – prowadzi je w miejscowościach Kruszyn pod Włocławkiem, w Przasnyszu oraz w Kamieniu Śląskim. Ceny rozpoczynają się od 550 złotych, ale warto szukać obniżek, aby zapłacić jeszcze mniej. Za około 250 złotych można wykupić usługę wideofilmowania swojego wyczynu – warto, żeby mieć niezwykłą pamiątkę. Skok można kupić również w formie vouchera upominkowego pod adresem: http://www.skydive.pl/tandem-rejestruj/zaproszenie/.

Jeżeli zatem chcesz spełnić swoje marzenia o skoku spadochronowym lub zależy ci na tym, aby zrobić bliskiej osobie niespodziankę, wykup skok tandemowy!

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *