Depilacja laserowa czy elektroliza?

Coraz więcej ludzi szuka alternatywy dla tradycyjnego golenia, woskowania i depilacji mechanicznej.
Pojawiają się tu dwie dostępne opcje. Jedną z nich jest depilacja laserowa w Łodzi, a drugą elektroliza. W jaki sposób dokonać dobrego wyboru pomiędzy tymi dwoma?

Dawniej, osobom o ciemnej karnacji skóry odradzano decydowanie się na zabiegi depilacji laserowej. Dla nich została wówczas stworzona elektroliza, jako jedyna nowoczesna alternatywa depilowania laserowego. Na szczęście, wraz z opracowaniem nowych modeli lasera, możliwe stało się depilowanie w ten sposób również jaśniejszej skóry.

Na czym polega elektroliza?

Zabieg elektrolizy polega na umieszczaniu sterylnej igły do każdego mieszka włosowego i jego unieszkodliwianiu za pomocą niskiego prądu. Z uwagi na dużą liczbę czynności, zabieg należy do bardzo czasochłonnych, a przez to i kosztownych. W jednej chwili może być usunięty tylko jeden mieszek. Pacjenci, którzy myśleli o usunięciu włosów z większych części ciała, takich jak klatki piersiowe, nogi lub plecy, musieli liczyć się z długimi, bo ponad 12 godzinnymi sesjami. Co więcej, dla pełnego usunięcia owłosienia mogła zachodzić potrzeba wykonania od 15 do 30 sesji. Lepszym rozwiązaniem wydaje się zatem depilacja laserowa, nie tylko biorąc pod uwagę liczbę sesji zabiegu.

Na czym polega depilacja laserowa w Łodzi?

Laserowe usuwanie włosów polega na zastosowaniu lasera, które przenika przez skórę. Obecnie kolor pigmentu nie ma już znaczenia dla możliwości i skuteczności wykorzystywania tej metody. Energia lasera jest skupiona, ale pomimo to pozwala na jednoczesne usuwanie większej ilości włosów, przez co zabieg jest szybszy i dokładniejszy. Dzięki temu zabiegi laserowe są krótkie, a przez to i tańsze. W odróżnieniu od elektrolizy, depilacja laserowa Łódź jest bezbolesna. Osoby, które wcześniej zdecydowały się na elektrolizę, potwierdzały bolesność tego zabiegu. W przypadku depilowania laserowego będziemy odczuwać wyłącznie niewielkie mrowienie lub uczucie pieczenia. Biorąc pod uwagę znacznie przystępniejsze ceny za depilację laserową, nie dziwi nikogo że właśnie ta metoda należy do tych najczęściej wybieranych i polecanych.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *