Jak zaprojektować obiekt magazynowy, aby zapewnić sprawny i efektywny system logistyczny przedsiębiorstwa – na przykładzie projektu i kompleksowej budowy hali magazynowej z biurowcem dla firmy Agmamito.

Agmamito, firma specjalizująca się w sprzedaży tkanin obiciowych o najwyżej jakości, rozpoczęła nową inwestycję, która dotyczy budowy hali magazynowej z częścią biurową. Obiekt o łącznej powierzchni 6650 m2 powstanie w Swarzędzu. Amwin – Projektant i kompleksowy wykonawca hal oraz biurowców, realizuje inwestycje w oparciu o wariant współpracy projektuj-buduj.

Firma Agmamito, to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, które prowadzi działalność w zakresie sprzedaży wyrobów tekstylnych o najwyżej jakości. Sukces spółki możliwy jest dzięki współpracy z największymi fabrykami mebli, hurtowniami, tapicerami oraz innymi podmiotami związanymi z branżą meblarską. Ponadto firma przykłada szczególną uwagę do jakości oferowanych produktów, a także usług. W celu zapewnienia szerszej oferty produktowej, spółka podjęła decyzję o zwiększeniu bazy magazynowej poprzez budowę kompleksu magazynowego z częścią biurową. Budowa obiektu oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawi, iż większość oferowanych produktów będzie dostępnych na miejscu. Nowy obiekt o łącznej powierzchni 6650 m2 ( hala magazynowa 6000 m2, biurowiec 650 m2) będzie zlokalizowany w Swarzędzu przy ul. Wrzesińskiej. Nowa inwestycja jest prowadzona przez firmę Amwin – Projektanta i kompleksowego wykonawcę hal i biurowców, w ramach umowy kontraktowej „Projektuj-Buduj”. Przedmiotem niniejszego przedsięwzięcia jest przygotowanie zoptymalizowanego projektu dla hali magazynowej wraz z biurowcem, a następnie kompleksowa budowa obiektu. Misją spółki Amwin jest zagwarantowanie najwyższej satysfakcji Inwestora z realizacji zadania inwestycyjnego, stąd na etapie akceptacji koncepcji prócz prezentacji 2D, Inwestor otrzymał zarówno wizualizację 3D, jak i projekt przygotowany w formie trójwymiarowego filmu, który doskonale odzwierciedla koncepcję architektoniczną. W efekcie Inwestor może liczyć na realizację 100% jego założeń. Transport zewnętrzny stanowi integralny komponent każdego systemu logistycznego, a strategiczne znaczenie dla jego efektywności ma sprawność funkcjonowania frontów przeładunkowych. Stąd istotne było odpowiednie i efektywne zagospodarowanie terenu, zapewniające racjonale wykorzystanie nieruchomości gruntowej. W tym celu biuro projektowe Amwin, zaprojektowało rozwiązania gwarantujące właściwe usytuowania obiektu, zapewnienie dostatecznej liczby miejsc postojowych, a także właściwe parametry infrastruktury tj. dróg wewnętrznych oraz placów manewrowych. Firma Amwin zwróciła również szczególną uwagę na prawidłowe rozmieszczenie elementów takich jak hydranty, latarnie, co w efekcie wyeliminuje sytuacje, w których mogłyby być narażone na uszkodzenia ze strony manewrujących pojazdów. Hala  zostanie wykonana w technologii mieszanej żelbetowo – stalowej, natomiast obudowa ścian zewnętrznych w  technologii płyt warstwowych w układzie poziomym.

Firma Amwin, specjalizująca się w projektowaniu i kompleksowej budowie hal oraz biurowców, odpowiedzialna jest za przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu oraz kompleksowe wykonanie hali magazynowej wraz z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu, wykonaniem infrastruktury zewnętrznej.

Planowany termin inwestycji: 08.2014 – 03.2015

Kontakt ze strony Projektanta i kompleksowego wykonawcy hal oraz biurowców AMWIN:

Maciej Winter, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju i Kluczowych Klientów,

maciej.winter@amwin.pl

www.amwin.pl

www.facebook.com/AmwinNowoczesneHale

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *