Amwin w gronie najdynamiczniejszych przedsiębiorstw – projektant i kompleksowy wykonawca hal oraz biurowców kolejny raz uhonorowany prestiżowym tytułem „Gepardy Biznesu” 2013.

„Gepardy Biznesu” to jeden z konkursów, którego organizatorem jest Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma”, Klub Gepardów Biznesu oraz ULAN Sp. z o.o. Każdego roku Wywiadownia Handlowa Infocredit na podstawie dostarczonych danych finansowych, dokonuje analizy, polegającej na porównaniu wyników finansowych do wycen spółek akcyjnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Tytuł „Gepardy Biznesu” przyznawany jest firmom, których wartość rynkowa w latach 2012-2013 wzrosła o więcej niż 10 procent. Firma Amwin – Projektant i kompleksowy wykonawca hal i biurowców, kolejny raz została uhonorowana tym prestiżowym tytułem i znalazła się na 613 pozycji w rankingu ogólnym.

W maju br. roku Wywiadownia Handlowa Infocredit na zlecenie organizatorów konkursu „Gepardy Biznesu”, przygotowała kolejny raport przedstawiający najdynamiczniejsze przedsiębiorstwa w województwie wielkopolskim. Misją konkursu jest wspieranie rozwoju polskich firm i promowanie przedsiębiorstw rozwijających się najdynamiczniej. Do analizy wywiadownia Handlowa przyjęła wszystkie firmy, które spełniały następujące kryteria: obroty w latach 2011, 2012 były na poziomie powyżej 0,5 mln netto, zysk netto oraz wartość kapitały własnego były dodatnie. Firmy, które spełniały powyższe wymagania zostały poddane analizie polegającej na określeniu wartości rynkowej w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla wszystkich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW. Przyjęcie ostatniego dnia roboczego marca jako terminu porównań jest umowne. Tego dnia znane są już wyniki finansowe wszystkich spółek za lata poprzednie, wyceny spółek powinny więc już je uwzględniać. Spośród 4091 przedsiębiorstw województwa wielkopolskiego, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2013 uzyskało 2599 firm, ponieważ ich wartość rynkowa w latach 2012-2013 wzrosła o więcej niż 10 procent.

W ogólnej klasyfikacji firma Amwin – Projektant i kompleksowy wykonawca hal i biurowców, zajęła 613 miejsce, z dynamiką wartości rynkowej w okresie marzec 2012-marzec 2013 na poziomie 127,5 %. „Cieszymy się, iż mimo znacznego pogorszenia się koniunktury i sytuacji w sektorze branży budowlanej w ostatnich latach, mogliśmy odnotować, tak wysoką pozycję w rankingu ogólnym. Osiągnięcie takich wyników, było z pewnością możliwe, dzięki konsekwentnej realizacji strategii firmy, polegającej na specjalizacji w projektowaniu i kompleksowej budowie hal i biurowców, przy zaangażowaniu doświadczonej kadry inżynierskiej, projektantów, a także własnych zespołów pracowników fizycznych. – mówi Maciej Winter, Wiceprezes ds. Rozwoju i Nowych Klientów Amwin.

Amwin jest polską spółką, wyspecjalizowaną w zakresie projektowania i kompleksowej realizacji obiektów halowych i biurowych. W latach 2011, 2012 oraz 2013 firma uzyskała aż 24 pozwolenia na budowę wraz z kompleksowym wykonaniem obiektu oraz 9 dostaw hal. W efekcie zapewniło to firmie Amwin wysoką pozycję wśród liderów w sektorze branży generalnych wykonawców obiektów halowych i biurowców w Polsce.

 

 

prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Only registered users can comment.