Szwedzka uczta rakowa w IKEA Katowice

Sklep IKEA przygotował 3-dniowe obchody szwedzkiego święta jedzenia raków ,,Crayfish Party”. Na miłośników raków i chcących spróbować ich po raz pierwszy czeka wiele atrakcji – ważenie raków, wyścigi z nagrodami i zabawy plastyczne dla całych rodzin oraz oczywiście pyszne potrawy z raków szlachetnych. Dowiemy się także, czy rak chodzi wspak – zapowiada Aneta Mrówka z IKEA Katowice.

,,Crayfish Party’’ to tradycyjne szwedzkie święto, które obchodzone jest pod koniec lata. Głównym elementem święta jest oczywiście uczta rakowa z ugotowanymi do czerwoności rakami i potrawami przygotowanymi na ich bazie.

– Biesiady zazwyczaj organizowane są na świeżym powietrzu i są okazją do spotkania całej rodziny oraz przyjaciół – opisuje Aneta Mrówka z IKEA Katowice. – Na stołach ustawia się papierowe lampiony, a wszyscy biesiadnicy mają na sobie śliniaki przygotowane właśnie z okazji święta.

Jeszcze sto lat temu polskie rzeki i jeziora były pełne raków. Z tego też powodu raki często gościły także na polskich stołach. Niestety zanieczyszczenie rzek spowodowało drastycznie zmniejszenie liczebności tych zwierząt, a tradycja jedzenia raków praktycznie wymarła. Obecnie łatwiej kupić komary i krewetki wyławiane z mórz całego świata, a raki to towar absolutnie deficytowy i kojarzony z luksusem.

Na szczęście podczas obchodów „Crayfish Party” , które potrwają od 22 do 24 sierpnia, raków nie zabraknie. Kucharze IKEA zaserwują zupę rakową oraz raki do kupienia na sztuki. Będzie można także degustować szwedzkie produkty.Potrawy zadowolą zarówno amatorów rakowych przysmaków oraz osoby, które już wcześniej kosztowały mięsa tych zwierząt.

Odwiedzających restaurację czekają atrakcje nie tylko dla podniebienia. – Zaczynamy w piątek (22.08) od mierzenia i ważenia raków z naszej restauracji – informuje Aneta Mrówka. – Uczestnicy będą mogli się dowiedzieć m.in. tego: czy rak chodzi wspak? Odbędą się także wyścigi raków z nagrodami oraz rakowe zabawy rysunkowe dla całych rodzin. Na sobotę przygotowaliśmy warsztaty plastyczne oraz wystawę pt. ,,Oto rak nieborak”. Nie zdradzamy większej ilości szczegółów. W niedzielę rodziny odwiedzające restaurację będą mogły wziąć udział we wspólnej zabawie plastycznej ,,rakowe talerzyki” – zapowiada Aneta Mrówka.

Sklep zaprasza do udziału w zabawach całe rodziny od 13:00 do 18:00 w Czarodziejskim Lesie Smaland.

 

 

 

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *