Fundacja Dziecko w Centrum zmieni się nie do poznania dzięki IKEA

Przepis na zmianę jest prosty. Dobry plan, dużo farby, las pomocnych rąk i ogromny zapał płynący z serc chętnych do pracy wolontariuszy. W ciągu trzech dni pracownicy IKEA, w czasie wolnym od pracy będą remontować siedzibę Fundacji Dziecko w Centrum. Wszystko to w ramach akcji ”Pomaluj dzieciom Świat!”.

Fundacja Dziecko w Centrum w nowej siedzibie jest od września, jednakże lokal wymaga gruntownego odświeżenia. – Dysponujemy trzema pomieszczeniami, w których prowadzimy terapię rodzinną, indywidualną pracę terapeutyczną z dziećmi oraz konsultacje z rodzicami. Dodatkowo w pokojach tych odbywają się szkolenia i warsztaty, a także spotkania grup wsparcia i terapie grupowe. Wciąż jednak brakuje nam wyposażenia, a przestrzeń którą dysponujemy trzeba na nowo zaaranżować. Chcemy lepiej wykorzystać korytarz, tak by urządzić tam poczekalnię oraz wygospodarować miejsce na przestrzeń biurową – mówi Marzena Affeldt, prezes Fundacji Dziecko w Centrum. Nowe pomieszczenia Fundacji to przeszło 100 m.kw powierzchni i ponad 450 m.kw ścian i sufitów do pomalowania. Pracownicy IKEA oprócz prac remontowych na nowo zaplanowali układ wnętrz, tak by maluchy miały jak najwięcej miejsca, a przestrzeń była najefektywniej wykorzystana. – Pani Marzena Affeldt sama się do nas zgłosiła. Opowiedziała nam o potrzebach jakie ma Fundacja. O tym, że funkcjonują w nowej siedzibie, że praktycznie potrzebują pełnego wyposażenia nowych pomieszczeń. Tak zrodził się plan wsparcia dla fundacji. Wszystko to w ramach naszej akcji ”Pomaluj dzieciom Świat!”. – mówi Katarzyna Dutkiewicz z IKEA Poznań. – To nie pierwszy raz, kiedy pomagamy lokalnym placówkom pracującym z najmłodszymi. W ubiegłym roku nasi pracownicy wyremontowali dwie świetlice w Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”. Radość tych dzieci była największą nagrodą – dodaje.

W tym roku do prac remontowych w fundacji zgłosiło się blisko czterdziestu pracowników Sklepu IKEA Poznań i IKEA Business Service Center. Na dwie zmiany, będą oni malować i urządzać pomieszczenia fundacji. Bo malowanie to dopiero początek zmian. Całość metamorfozy dopełni wyposażenie pomieszczeń w meble i sprzęt AGD. Pokoje zostaną zaaranżowane tak, by mogły spełniać określone funkcje: pomieszczeń do terapii, sali konferencyjnej oraz pokoju zabaw dla dzieci. Dodatkowo zostaną urządzone i wyposażone kuchnia i łazienka.

Fundację Dziecko w Centrum tworzy grupa psychologów i pedagogów, którzy od wielu lat zajmują się pracą z dziećmi i opiekunami, w tym rodzicami zastępczymi. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu stanowią dla nich wsparcie w trudnych momentach związanych z dorastaniem i wychowaniem dzieci.

PR
AF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *