Biegasz? Spróbuj się w rajdzie na orientację!

W dniach 23-24 sierpnia w podpoznańskim Chojnie nad Wartą odbędzie się V edycja rajdu przygodowego On-Sight Adventure Race. Organizatorzy zachęcają do udziału w zabawie zarówno profesjonalnych sportowców, jak i osoby chcące dopiero spróbować swoich sił w bieganiu z mapą. Na zwycięzców i uczestników czekają cenne nagrody.

Bieganie to sport, który nie wymaga dużych nakładów finansowych, a uprawiać może go praktycznie każdy. Pewnie dlatego coraz więcej Polaków chętnie decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody ze zdrowym trybem życia właśnie od niego. Choć biega już ponoć co trzecia osoba uprawiająca sport, to jednak wiele z nich twierdzi, że z czasem to zajęcie staje się monotonne.

W odpowiedzi na te liczne głosy oraz coraz większą liczbę biegaczy widocznych na ulicach Poznania i na terenie całej Wielkopolski, Klub Sportów Ekstremalnych On-Sight zaprasza wszystkich miłośników czynnego wypoczynku do udziału w V edycji rajdu przygodowego. Zabawa odbywać się będzie w dniach 23-24 sierpnia w podpoznańskim Chojnie nad Wartą oraz Puszczy Noteckiej, znanymi ze swych niezwykłych tras widokowych.

Zapraszamy do udziału w rajdzie zarówno osoby biegające profesjonalnie, jak i sympatyków biegania oraz osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z tym sportem – mówi Krzysztof Muszyński, organizator z klubu On-Sight. – Rajd przygodowy to wspaniała okazja do sprawdzenie swoich sił z mapą, może stać się atrakcją dla całej rodziny! Pośród przygotowanych przez nas tras każdy znajdzie coś dla siebie.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. cenne pakiety startowe na Bieg Rzeźnika i Ultra Maraton Bieszczadzki, impregnaty Nikwax, odżywki Nutrend oraz bony do sklepów outdorowych tuttu.pl, Woda Góry Las i ultrAspire.

Chętni do wzięcia udziału w rajdzie mogą zdecydować się na jedną z czterech tras dostosowanych zarówno do formy, jak i doświadczenia biegacza:

– Trasa piesza ok. 10 km – krótka trasa z elementami orientacji sportowej dla osób pragnących zapoznać się po raz pierwszy ze specyfiką rajdów pieszych.

– Trasa piesza ok. 25 km – biegowa trasa dla osób początkujących, ale znających już podstawowe zasady orientacji w terenie i biegania z mapą.

– Trasa Masters i Speed – przeznaczone dla osób zaawansowanych, składające się z kilku etapów multisportowych (rower, bieg, kajak, zadania specjalne).

Więcej informacji można znaleźć na http://race.onsight.pl/ . Zapisy na rajd obywają się drogą elektroniczną i trwają do 22 sierpnia.

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *