Czemu warto mieć domowy album ze zdjęciami i innymi pamiątkami?
Ludzie mogą nie myśleć o domowym albumie jako o czymś, co warto mieć. Jednak warto spróbować go zdobyć. To sposób na przypomnienie przeszłości i zachowanie wspomnień.
Czytaj dalejLudzie mogą nie myśleć o domowym albumie jako o czymś, co warto mieć. Jednak warto spróbować go zdobyć. To sposób na przypomnienie przeszłości i zachowanie wspomnień.
Czytaj dalejPowieść autorstwa Leszka Mierzejewskiego pod tytułem „Od niechcenia” to literatura obyczajowa, która przenosi nas w czasy PRL-u. Wspomnienia autora z tamtych lat przechodzą przez filtr przygód młodego bohatera Andrzeja, który jest …
Czytaj dalej„Balans” – wymowny tytuł dla książki, opowiadającej historię młodego człowieka – sportowca, który uległ poważnemu wypadkowi. Sonke Petersen, żużlowiec, przed którym drzwi do kariery stały otworem, uległ poważnemu wypadkowi na …
Czytaj dalej„Zapowiedziane szczęście” to barwnie opisana autobiografia człowieka, który urodził się w przysłowiowym, zapewniającym niezwykłe szczęście „czepku”. Mawia się, że osoby „w czepku urodzone” cieszą się szczególnego rodzaju szczęściem. Właśnie dlatego …
Czytaj dalejKsiążka “Tłumacz cz. II” Aleksandra Janowskiego to kontynuacja autobiograficznych wspomnień tłumacza rządowego, który relacjonuje swoje najbardziej interesujące doświadczenia zawodowe i prywatne, ale szczególnie te związane z wyjazdami służbowymi. Ze stronic …
Czytaj dalejCóż… pożegnania nadszedł czas… Do naszych rąk, czyli szanownych czytelników, trafia ostatnia część „wyspiarska” autorstwa Anety Skarżyński. Wydane przez „Psychoskok” „Wyspy pieprzowe” zamykają tryptyk opowiadający o życiu Anety, dziewczyny z …
Czytaj dalej„Dziewczyny z PRL-u” Małgorzaty Chaładus (autorki poezji, dramatów, powieści i opowiadań, od trzydziestu lat mieszkającej w Szwecji – tam też umieszczającej jedną z bohaterek powieści), to powieść nie tylko z …
Czytaj dalejKsiążka „Pamiętnik byłego komunisty” jest autobiografią Ludwika Kowalskiego, polskiego fizyka jądrowego, w latach 1947 – 1963 członka ZWM, ZMP i PZPR, a później aktywnego… antykomunisty. Powstała w oparciu o dzienniki …
Czytaj dalej„Zwichrowane życie” to tytuł powieści o charakterze autobiograficznym i trzeba powiedzieć że nie brzmi on zbyt optymistycznie i pozytywnie. Czyżby autor chciał nam powiedzieć że jego życie nie było …
Czytaj dalej„Praktyki na starym mieście” to opowieść z młodości o charakterze autobiograficznym. Autorem tej książki jest Tomasz Zackiewicz, który kiedyś studiował archeologię na UMCS w Lublinie. Zanim jednak autor rozpoczął właściwe …
Czytaj dalej