Książki recenzjePolecamy

Praktyczny poradnik prawa spadkowego

Dzięki poradnikowi będziesz wiedział:

Jak przeprowadzić procedurę spadkową;
Jak napisać pismo do sądu w sprawie spadku;
Gdzie złożyć pozew o zachowek;
Na czym polega różnica pomiędzy dziedziczeniem testamentowym, a ustawowym;
Jak sporządzić testament;
W jaki sposób podzielić spadek w drodze działu spadku;
Jakie obowiązki masz względem urzędu skarbowego w związku ze spadkiem;
Jakie są podstawy prawne opłat sądowych;
Wszystko o zawiłych przepisach prawa spadkowego na podstawie jasnych przykładów praktycznych;
W jaki sposób nie dziedziczyć długów spadkowych.

praktyczny_poradnik_prawa_spadkowego_largePraktyczny poradnik prawa spadkowego z wzorami pism” Mariusza Korcyla powstał z myślą o studentach prawa, administracji, ekonomii i zarządzania, a także osobach, które na co dzień nie są związane ze stosowaniem prawa. Może być wykorzystany przez prawników praktyków, zajmujących się zagadnieniami prawa cywilnego, które uznawane jest za najobszerniejszą gałąź prawa, a przecież ulega częstym zmianom. W poradniku kompleksowo omówione zostały pojęcia, instytucje, zasady oraz przepisy umieszczone w kodeksie cywilnym, a dodatkowo zagadnienia prawne znajdujące się w innych aktach prawnych, związanych z procedurą spadkową. Autor, dla zaprezentowania spadkowych zagadnień, zastosował prosty język ułatwiający praktyczne zrozumienie skomplikowanych sformułowań prawniczych. W skrypcie zawarto wielostopniową analizę dostępnych w literaturze, orzecznictwie sądowym oraz doktrynie publikacji i wybrano z nich elementy, które kompleksowo i w sposób najbardziej przystępny oraz zrozumiały omawiają przedmiotową materię w różnych wariantach.

Dodatkowym walorem poradnika winny być praktyczne przykłady, przedstawienie ciekawszych poglądów orzecznictwa, wyróżnienie zagadnień szczególnie istotnych. Całość skryptu została wzbogacona o niezwykle pomocne wzory pism, potrzebne do codziennego i prawidłowego poruszania się w skomplikowanej procedurze prawa spadkowego, z którą wcześniej lub później styka się każdy z nas.

Autor jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Rzeszowskiego Wydziału Prawa. Specjalizuje się w prawie handlowym oraz cywilnym. Pracował w Państwowej Inspekcji Pracy oraz Sądzie Rejonowym. Obecnie prowadzi własną kancelarię prawną.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *