Kolekcja filmów Luca Bessona po raz pierwszy legalnie w internecie

Od 1 lutego na Cineman.pl można obejrzeć filmy Luca Bessona, jednego z najlepszych współczesnych reżyserów i scenarzystów. Premierowo w internecie udostępniony zostanie kultowy „Wielki błękit”, uznawany za jeden z najlepszych w dorobku reżysera.

„Wielki błękit” Luca Bessona to jedna z najbardziej kasowych francuskich produkcji, która przez rok nie schodziła z ekranów kin. Opowiada historię dwóch przyjaciół rywalizujących ze sobą w nurkowaniu swobodnym. Dla jednego z nich jest to walka o mistrzostwo świata, dla drugiego to głównie pasja i miłość do błękitnej głębi. Film ze znakomitą obsadą – Jean Reno, Jean Marc Barr i Rosanna Arquette – oraz rewelacyjnymi zdjęciami podwodnymi był pierwszym sukcesem komercyjnym Bessona.

Wśród nowości znajdzie się również thriller „Nikita”, który zrewolucjonizował kino akcji. Można będzie również obejrzeć pierwsze filmy Bessona: czarno-biały futurystyczny obraz „Ostatnia walka” oraz „Metro” z Christopherem Lambertem oraz Isabelle Adjani.

„Nikita” to porywający film, który dla swojego twórcy stał się przepustką do Hollywood. W tytułowej roli wystąpiła Anne Parillaud, która za swoją kreację otrzymała Cezara dla Najlepszej Aktorki (1991r.). Nikita to młoda złodziejka i narkomanka, która zostaje skazana na dożywocie za zabicie policjanta. Dziewczyna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia: może spędzić życie w więzieniu albo pracować dla służb specjalnych.

W kolekcji filmów Luca Bessona znalazło się „Metro” – opowieść ludziach kryjących się w podziemiach paryskiego metra. Główny bohater, Fred (Christopher Lambert) to oportunista i lekkoduch, który pewnego dnia okrada bogatą businesswoman (Isabelle Adjani).

„Ostatnia walka” jest debiutanckim filmem Luca Bessona. To czarno-biała futurystyczna wizja ludzkości po tajemniczej katastrofie. Na świecie pozostali nieliczni ludzie, którzy nie potrafią już mówić. Ich życie sprowadza się do brutalnej walki o przetrwanie.

Więcej filmów Luca Bessona na Cineman.pl:
„Leon zawodowiec” Jeanem Reno, Natalie Portman i Garym Oldmanem; zrealizowany z hollywoodzkim rozmachem „Piąty element” z Bruce’m Willisem; „Angel-A”; ekranizacja komiksu o ekstrawaganckiej reporterce – „Niezwykłe przygody Adeli Blanc-Sec” i dla najmłodszych widzów animacje: „Artur i zemsta Maltazara” oraz „Artur i Minimki 3: Dwa światy”.

Kino internetowe Cineman.pl to ponad 670 filmów dostępnych online „na żądanie”. Ponad 115 najlepszych tytułów użytkownicy mogą obejrzeć w jakości HD. Baza filmów jest co miesiąc wzbogacana o kolejne 8 – 10 hitów. Każdy film dostępny na portalu można zakupić w pakiecie – wówczas jego cena może wynieść nawet 0,99 zł za jeden film.
Więcej na www.Cineman.pl
źródło: www.otwarty.pl

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *