Carpooling na Wielkanoc – bezpiecznie do celu

Okres Wielkanocy to czas wielu wyjazdów: jedni potrzebują transportu, by wrócić do bliskich do domu, inni odwrotnie: jadą do swoich rodzin w Polskę. Oszczędnym i wygodnym sposobem dotarcia na miejsce jest umówienie się na wspólny przejazd. Użytkownicy serwisu carpooling.pl mogą skorzystać z udoskonalonego systemu rezerwacji miejsc i ocen. Dzięki niemu na Wielkanoc każdy zapewni sobie wygodne miejsce w samochodzie i bezpiecznie dotrze do celu.

Podróżujesz bezpiecznie: wiesz, kto wsiada do Twojego auta

Kierowca, wstawiając ofertę transportu do serwisu carpooling.pl, może aktywować system rezerwacji miejsc. Gdy pasażer wyszuka taki przejazd, jednym kliknięciem wysyła zapytanie o wolne miejsce w samochodzie. Zanim oferujący potwierdzi rezerwację, ma możliwość przejrzenia ocen, jakie dany użytkownik zdobył od innych osób, i zdecydowania, czy chce go zabrać do swojego auta. System rezerwacji i ocen dostępny jest wyłącznie dla użytkowników zarejestrowanych, co zmniejsza ryzyko nadużyć i poczucie anonimowości. Obie strony mają większą pewność, z kim podróżują. Teraz każdy, kto posiada konto w serwisie, może przejrzeć profile innych użytkowników i sprawdzić, jaką cieszą się opinią. Im więcej pozytywnych komentarzy zebrała dana osoba, tym jest ona bardziej godna zaufania. Dzięki temu carpooling staje się jeszcze bardziej bezpieczny.

Zarezerwuj miejsce. Nawet w ostatniej chwili

Zaletą dla zapracowanych i roztargnionych jest możliwość rezerwacji miejsc. Pasażer, po wyszukaniu interesującego go przejazdu i przejrzeniu profilu kierowcy, wysyła zapytanie o wolne miejsce w samochodzie. Kierowca natychmiast otrzymuje powiadomienie SMS i e-mail. Jeśli odpowie na nie twierdząco, pasażer otrzymuje „bilet” ze wszystkimi danymi dotyczącymi przejazdu. Wiążąca rezerwacja miejsc obowiązuje obie strony: kto odwoła wyjazd w ostatniej chwili lub nie pojawi się w umówionym miejscu, ryzykuje negatywną ocenę. Dużym plusem systemu jest możliwość zarezerwowania przejazdu nawet w ostatniej chwili. Nie trzeba obawiać się kolejek do kasy czy braku biletów.

Przed Wielkanocą na portalu carpooling.pl pojawia się coraz więcej ofert przejazdów po całej Polsce oraz za granicę. Umówiony przejazd to już nie tylko ciekawa alternatywa dla podróży tradycyjnymi środkami transportu, ale i bezpieczny sposób na pewny dojazd do celu.

O serwisie carpooling.pl:

carpooling.pl to polska odsłona największej międzynarodowej internetowej platformy, dzięki której kierowcy i pasażerowie umawiają się na wspólne przejazdy. Serwis należy do grupy carpooling.com, łączącej ludzi w ponad 5000 miast w 45 krajach. Misją carpooling.pl jest popularyzacja wspólnych przejazdów samochodem jako niezawodnej i wygodnej formy podróżowania, łatwo dostępnej za pośrednictwem komputera, telefonu komórkowego czy serwisów społecznościowych. Dla jeszcze większego komfortu i bezpieczeństwa podróżni mogą skorzystać z systemu rezerwacji miejsc. Dzieląc się samochodem, zarówno kierowca, jak i pasażerowie oszczędzają pieniądze, przyczyniają się do ochrony środowiska oraz mają szanse na zawarcie nowych interesujących znajomości. Do chwili obecnej w serwisie zarejestrowało się ponad 3,6 mln osób, a w bazie dostępnych jest codziennie ponad 650 000 przejazdów. Od początku istnienia serwisu jego użytkownicy przyczynili się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery o 772 000 ton oraz zredukowali wydatki na paliwo o 750 milionów euro. Nie licząc tysięcy przyjaźni zawartych w drodze (z których 10 zakończyło się nawet ślubem!).

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *