Termo Organika radzi: Remont domu z korzyścią dla Ciebie i rodziny

Profesjonalnie zaplanuj remont

Planujesz generalny remont domu np. popularną termomodernizację? Pamiętaj, pierwsze miesiące roku to idealny czas, aby ustalić termin z solidną ekipą budowlaną, później może pojawić się problem z dograniem czasu, ze względu na rozpoczęcie sezonu remontowego.
Już teraz możesz zacząć szukać dobrej jakości materiałów, które do siebie idealnie pasują, chyba, że zdecydujesz się na kompletny system jednego producenta, wtedy masz łatwiejsze zadanie, zyskujesz czas i pieniądze.

Remont domu i zapewnienie sobie komfortowego, bezpiecznego domu opłaca się podwójnie.
Dla wielu z nas, modernizacja czterech kątów to jedno z głównych postanowień noworocznych, które znacząco podnosi komfort życia, ale tylko pod warunkiem, że powierzymy ją dobrej ekipie budowlanej, która użyje materiałów wysokiej jakości. Przykładowo, gdybyśmy chcieli wykonać solidne ocieplenie ścian zewnętrznych domu to zdecydowanie lepiej wybrać kompletny system ociepleń Termo Organiki, niż tanie zamienniki nieznanych producentów, którzy nie gwarantują oczekiwanych oszczędności na kosztach ogrzewania oraz trwałości inwestycji. Warto zwrócić uwagę na traktowane zazwyczaj po macoszemu kleje do glazury, styropianu czy parkietu. Na nich dużo nie zaoszczędzimy, a kupno byle jakiego kleju może zepsuć cały efekt remontu. Warto sprawdzić czy sprzedawca parkietu, styropianu lub glazury nie rekomenduje jakiegoś konkretnego kleju i jeśli tak, to trzymać się rekomendacji zawodowców. Sprawdzone produkty jak np. styropian w kropki posiadają certyfikaty i rekomendacje jakości przyznane przez niezależne, notyfikowane
w Unii Europejskiej instytuty badawcze, zajmujące się weryfikacją jakości materiałów budowlanych. W Polsce tego typu zaświadczenia wydaje Instytut Techniki Budowlanej. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić czy materiał budowlany, który chcemy kupić posiada tego typu zaświadczenia.

Planuj z głową!

Najlepiej przeznaczyć jest kilka dni na odpowiednie zaplanowanie i przygotowanie do remontu, niż później żałować nieprzemyślanych decyzji. Jedną z najważniejszych rzeczy, przed przystąpieniem do prac remontowych, jest określenie jego zakresu. To niby banał, ale wielu z nas pomija ten
etap, następnie musi „improwizować” w czasie akcji, co prowadzi do bałaganu, wydłużenia jego trwania oraz często niepotrzebnie zwiększa koszty. Jedną z podstawowych czynności w trakcie przygotowywania się do remontu domu i mieszkania jest dokładne obliczenie powierzchni, których będą dotyczyły prace.

Na pomiary zwracamy uwagę zawsze, zarówno przy zakupie kafelków, farby czy ilości styropianu do docieplenia budynku, jeśli zdecydujemy się na popularną termomodernizację. Nieprecyzyjne wyliczenia mogą powodować chaos podczas prac remontowych. Stosunkowo niewielki, jeśli będziemy musieli podczas remontu dokupić farbę, zdecydowanie większy, jeśli zabraknie
nam płytek glazury, czy styropianu, którego akurat również nie ma najbliższa hurtownia.
Po wybraniu zakresu prac remontowych oraz pomiarach powierzchni, które zostaną pomalowane, obłożone glazurą czy ocieplone, sporządźmy listę najważniejszych zakupów: rodzaj, typ, kolor, zastosowanie, a następnie sprawdźmy, które produkty są dobrej jakości i czy są dostępne.

Działaj, nie zwlekaj

Mamy pełen harmonogram i ustalony zakres prac oraz wybrane materiały. Musimy podjąć strategiczną decyzję, kiedy przeprowadzamy remont i czy przeprowadzamy go we własnym zakresie czy skorzystamy z ekipy remontowej. Mimo, że niektórzy z nas mają wolny czas i są pełni zapału, to lepiej by pewne rodzaje prac, szczególnie te wymagające wiedzy oraz doświadczenia, powierzać profesjonalistom. Pamiętajmy, bardzo trudno znaleźć dobrych fachowców. Pierwsze miesiące roku to idealny czas byśmy umówili termin z solidną ekipą. W ciągu roku możemy mieć duży problem, by pozyskać profesjonalistów. Jak ich znaleźć? Na najlepszych trafimy z polecenia członków rodziny, przyjaciół oraz znajomych. Jeśli ta metoda okaże się nieskuteczna, możemy skorzystać z ogłoszeń w prasie oraz na branżowych portalach internetowych. Przed ostatecznym wyborem ekipy zawsze żądajmy od niej referencji, które następnie koniecznie należy sprawdzić. Jeśli wszystko zaplanowane, nie odkładaj nic na później, działaj!!!

Film instruktażowy, zawierający porady jak ocieplić dom krok po kroku, znajduje się na stronie: http://www.youtube.com/watch?v=8XduBPfVUP8

PR
LA

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *