Inwestycja o wartości 150 mln EUR podwaja przepustowość europejskiego węzła komunikacyjnego DHL w Lipsku

  • Nowe budynki magazynowe i biurowe o powierzchni 44 000 m2 wspomagają przyszły rozwój w dziedzinie przesyłek kurierskich
  • Rozbudowa pozwoli utworzyć około 400 nowych miejsc pracy

  • John Pearson, Prezes DHL Express Europe: „Ta inwestycja przyczyni się do wzmocnienia wiodącej pozycji firmy DHL dzięki zwiększeniu możliwości obsługi.”

DHL Express, wiodący na świecie dostawca międzynarodowych usług kurierskich, 10 grudnia br. ogłosił, że dwukrotnie zwiększy powierzchnię roboczą swojego głównego europejskiego węzła komunikacyjnego w Lipsku w Niemczech, co pozwoli zagospodarować spodziewany w przyszłości wzrost liczby przesyłek. Firma zamierza zainwestować 150 mln euro na budowę dodatkowych obiektów magazynowych, sortowni i zaplecza biurowego o powierzchni ok. 44 000m² . Instalacja nowego systemu sortowania wysyłek zwiększy możliwości obsługi przesyłek w węźle o 50 %, do ponad 150 000 przesyłek na godzinę. Prace nad nowymi obiektami rozpoczną się w grudniu 2013 roku, a nowy, powiększony magazyn powinien zacząć pracę w czwartym kwartale 2014 r.

John Pearson, Prezes DHL Express Europe powiedział: „Nasz europejski węzeł w Lipsku jest najważniejszą częścią naszej infrastruktury usług kurierskich i jednym z trzech węzłów na świecie, które tworzą trzon sieci DHL. Od kiedy 5 lat temu rozpoczęliśmy tutaj działalność, jest on czynnikiem pozwalającym zwiększyć możliwości firmy DHL w zakresie wspierania rozwoju naszych klientów w Niemczech i na innych europejskich rynkach specjalizujących się w handlu międzynarodowym. Inwestycja ta pozwoli nam wspierać wymagania naszych klientów w zakresie przyszłego rozwoju, a jednocześnie nadal rozwijać możliwości obsługowe DHL i przyczyniać się do wzrostu gospodarczego Lipska i jego regionu.”

Robert Viegers, Dyrektor Zarządzający, DHL Leipzig Hub GmbH powiedział: „DHL spełnił obietnice, które złożył, kiedy przeprowadzał się do Lipska. Obecnie zatrudniamy w węźle ponad 3500 pracowników a nasza obsługa jest lepsza, niż kiedykolwiek wcześniej. Ta inwestycja to oznaka zaufania, jakim DHL darzy miasto Lipsk w zakresie wspierania przyszłego rozwoju działalności kurierskiej w Europie. Jednocześnie jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy nam zaufali i pomogli w rozwoju tego węzła. Zaangażowanie naszych pracowników, wsparcie ze strony regionu i lojalność naszych klientów były decydującymi czynnikami w rozwoju węzła w Lipsku.”

W ramach rozbudowy powstanie nowy magazyn o powierzchni 40 000m2, co w praktyce oznacza podwojenie obecnej powierzchni oraz zainstalowany zostanie system transportu materiałów. Powstanie również parking dla ciężarówek i prawie 4 000 m² powierzchni biurowej. Rozbudowa pozwoli utworzyć około 400 nowych miejsc pracy. W ramach programu GoGreen firmy DHL obiekt będzie wyposażony także w technologie przyjazne środowisku, wzmacniając w ten sposób zaangażowanie firmy na rzecz ekorozwoju.

Planowana inwestycja zwiększy dotychczasowe całościowe nakłady DHL na węzeł w Lipsku do nieco ponad 510 mln euro.

 

No votes yet.
Please wait...
prasa24h

Serwis prezentuje informacje wiadomości prasowe. Prezentowane informacje mogą zawierać treści sponsorowane, reklamowe. Zapraszamy do współpracy z naszym portalem prasowym.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *